OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE KU CZCI NMP JASNOGÓRSKIEJ- 30.08.2020r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE KU CZCI NMP JASNOGÓRSKIEJ- 30.08.2020r.

1. Dziś w naszej Parafii przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci NMP Jasnogórskiej. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz.11.30 przewodniczyć będzie ks. Stanisław Syc, proboszcz z Chochołowa i wicedziekan naszego Dekanatu. Odpust jest świętem całej parafii, podczas którego chcemy podziękować Panu Bogu Wszechmogącemu za Jego łaski i dobro, którego doświadczamy na tym skrawku naszej ojczystej ziemi. W sposób szczególny dziękujemy za Osobę Maryi, naszej czułej Matki i Królowej, która opiekuje się nami i prowadzi prostymi drogami do Pana Boga. Pragnę również najserdeczniej podziękować naszym parafianom za liczne uczestnictwo w naszym duchowym przygotowaniu poprzez Nowennę do Matki Boskiej Jasnogórskiej. Serdeczne Bóg zapłać za wyjątkowe w tym roku zaangażowanie w prace porządkowe wokół kościoła, Kaplicy Prymasowskiej oraz uporządkowanie kaplicy na cmentarzu.

2. We wtorek, 1 września, ze względu na warunki epidemiologiczne, w naszym parafialnym kościele będą 4 Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, podczas których będziemy się modlili o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nauczycieli i uczniów. O godz.9.00 zapraszamy nauczycieli i uczniów klas I-III, o godz.10.30 klasy IV-VI, o godz.12.00 klasy VII-VIII i szkoła zawodowa, natomiast o 14.00 Msza św. dla dzieci przedszkolnych i ich rodziców. Zapraszamy wszystkich nauczycieli, katechetów, rodziców i wychowawców oraz uczniów na to ważne spotkanie przy Eucharystycznym Stole.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. W pierwszy piątek o. Piotr odwiedzi z posługą sakramentalną chorych. W tym dniu będziemy spowiadali w kościele od godz.17.30. Natomiast nabożeństwo pierwszopiątkowe będzie miało miejsce po zakończonej Eucharystii. W pierwszą sobotę zapraszamy na wieczorną Mszę św. czcicieli Niepokalanego Serca Maryi i Kółka Różańcowe. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Róż Różańcowych oraz zmianę tajemnic różańcowych.

4. W trosce o dobro chorych i potrzebujących Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski zachęca wiernych, by włączyli się w akcję „Dobro jest w Małopolsce. Ramię w ramię”, organizowaną przez Małopolskie Centrum Krwiodawstwa pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego. Jak do tej pory udaje się zebrać jedynie jedną trzecią zapotrzebowania szpitali na krew. Dlatego nasz Ksiądz Arcybiskup zachęca wiernych, by zdecydowali się na szczególny uczynek miłości bliźniego i oddali krew w najbliższej stacji krwiodawstwa. Wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie www.rckik.krakow.pl.

5. Sanktuarium Najświętszej Rodziny zaprasza mężczyzn na  Msze św. i modlitwę różańcową w sobotę 5.09 na godz.8.30. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie w gablocie przed kościołem.

6.  W sobotę, 05.09. prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła:

P. Katarzyna Palider 257 B, P. Stanisława Dudek 263, P. Janina Szczechowicz 264,

P. Grażyna Stopka 263 A, Maria Piszczór 263 A. Jednocześnie bardzo serdecznie dziękujemy paniom z minionej soboty za gruntowne posprzątanie kaplicy i kościoła. Dziękujemy za umyte okna oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.