OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 16.08.2020r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają następujące święta i wspomnienia liturgiczne:

– w poniedziałek, święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej

– w czwartek, wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

– w piątek, wspomnienie św. Piusa X, papieża

– w sobotę, wspomnienie N.M.P. Królowej

2. Dziś, podczas Eucharystii o godz.11.00 pragniemy podziękować o. Michałowi i o. Jonaszowi za ich wieloletnią posługę w naszej parafii. Zapraszamy przedstawicieli Rady Parafialnej, Grono Pedagogiczne, Kółka Różańcowe, uczniów, pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Góralskiej i tych wszystkich, którzy modlitwą i życzliwym słowem chcieliby podziękować o. Michałowi i o. Jonaszowi. Jednocześnie informujemy, że od 22 sierpnia, zgodnie z dekretem naszego Ojca Generała przychodzi do posługi duszpasterskiej w naszej parafii o. Augustyn Turczak-Linsztet, neoprezbiter, wyświęcony w tym roku.

3. W przyszłą środę 26 sierpnia będziemy przeżywali Uroczystości ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Natomiast w niedzielę 30 sierpnia będziemy świętowali Uroczystość Odpustową Patronki naszej Parafii. Bezpośrednim, duchowym przygotowaniem do tych ważnych wydarzeń jest Nowenna do Matki Bożej Jasnogórskiej, którą rozpoczynamy jutro, w poniedziałek 17 sierpnia. Nowennę rozpoczynamy o godz.20.30. i kończymy Apelem Jasnogórskim o godz.21.00. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym duchowym przygotowaniu. W Wigilię Odpustu, czyli w sobotę 29.08 wieczorem sprawować będziemy Uroczystą Msze św. w kaplicy na cmentarzu w intencji naszych zmarłych parafian. Ponieważ dzień odpustu jest świętem całej parafii, dlatego serdecznie prosimy i zapraszamy parafian do pomocy w przygotowaniu się do tych uroczystości. W tym tygodniu, w piątek od godz.9.00 prosimy wolontariuszy do prac porządkowych wokół kościoła i na cmentarzu.

4. Został namalowany do naszego kościoła obraz Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Autorką obrazu jest siostra Michaela Karmelitanka klauzurowa z Katowic. Obraz potrzebuje jeszcze odpowiednich ram i w przyszłości ozdobi naszą świątynię.

5. Trwają prace na naszym parafialnym cmentarzu, które polegają na  wytyczeniu nowych alejek między grobami. Teraz są kładzione krawężniki, a w przyszłości wszystko zostanie  utwardzone żwirem.

6. Bardzo dziękujemy za duchowe i finansowe wsparcie prac przy kościele i na cmentarzu. Ostatnio wpłynęły następujące ofiary: anonimowo 500zł. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy najserdeczniejsze podziękowania.

7. Zgodnie z zapowiedzią dziś po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek dla mieszkańców Bejrutu w Libanie. Za pośrednictwem Caritas Polska zebrane pieniądzezostaną przekazanena rzecz dotkniętych cierpieniem.

8. W przyszły piątek prosimy do posprzątania kaplicy i kościoła następujące panie: P. Anna Bandyk 239 A, P. Marta Klejka 240, P. Danuta Papież 242 A, P. Ludwika Zwijacz 246, P. Zofia Słodyczka 251. Serdeczne „Bóg zapłać”  paniom, które w miniony piątek posprzątały kościół, kaplicę oraz złożyły ofiarę na kwiaty.