OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 23.08.2020r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 23.08.2020r.

1. W środę 26.08 będziemy przeżywali Uroczystość ku czci Matki Bożej Jasnogórskiej. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego, tzn. o godz.8.00, 11.00 i 16.00. W tym uroczystym dniu cała Ojczyzna zawierza się Matce Bożej. My również podczas każdej Mszy św. odnowimy Akt zawierzenia się Jasnogórskiej Bogarodzicy. Naszym bezpośrednim, duchowym przygotowaniem do Uroczystości Patronki naszej Parafii jest Nowenna do Matki Bożej Jasnogórskiej, którą odprawiamy codziennie wieczorem o 20.30. Dziś ,w niedzielę zapraszamy również na tę godzinę. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym duchowym przygotowaniu również poprzez Spowiedź świętą.

2. W przyszłą niedzielę, 30 sierpnia, Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Jasnogórskiej, Patronki naszej parafii. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 11.30 przewodniczyć będzie ks. Stanisław Syc, Proboszcz z Chochołowa i wicedziekan naszego Dekanatu. W Wigilię Odpustu, czyli w sobotę 29.08, o godz.18.00 wieczorem sprawować będziemy Uroczystą Msze św. w kaplicy na cmentarzu w intencji naszych zmarłych parafian. Dzień odpustu jest świętem całej parafii, dlatego pamiętamy o naszych zmarłych, których groby są znakiem ich ziemskiego przebywania między nami. Z tej też racji prosimy o uporządkowanie oraz udekorowanie grobów na cmentarzu. Prosimy także o przygotowanie chorągwi i feretronów na Procesją Eucharystyczną. Zapraszamy naszą Kapelę Góralską, zapraszamy dzieci do sypania kwiatów oraz wszystkich ministrantów i lektorów do asysty przy ołtarzu. Członków Ochotniczej Straży Pożarnej prosimy o utrzymanie porządku na parkingu i przy kościele w celu zachowania przejezdności drogi, jak też prosimy o wyznaczenie asysty do niesienia baldachimu.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają następujące święta i wspomnienia liturgiczne:

– w poniedziałek, święto św. Bartłomieja, apostoła

– w czwartek, wspomnienie św. Moniki

– w piątek, w naszym Zakonie święto św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

– w sobotę, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

4. Witamy bardzo serdecznie w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej o. Augustyna Turczak-Linsztet, neoprezbitera, wyświęcony w tym roku. Ojciec Augustyn w piątek będzie obchodził swoje imieniny prosimy o modlitwę w intencji solenizanta.

5. We wtorek wyjeżdża do naszego paulińskiego nowicjatu w Leśniowie Brat Kamil, który przez ponad pół roku wspaniale posługiwał w naszej parafii. Życzymy z całego serca Kamilowi wytrwania w łasce powołania i opieki Matki Bożej na każdy dzień jego życia.

6. Trwają prace na naszym parafialnym cmentarzu. Zostały położone krawężniki, a może w tym tygodniu uda się alejki wysypać i  utwardzić żwirem.

7. Bardzo dziękujemy za duchowe i finansowe wsparcie prac przy kościele i na cmentarzu. Ostatnio wpłynęły następujące ofiary: anonimowo 1000zł. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy najserdeczniejsze podziękowania.

8. W przyszły piątek prosimy do posprzątania kaplicy i kościoła następujące panie: P. Ewa Kicak 352, P. Elżbieta Miśkowiec 254, P. Anna Słodyczka 251 A, P. Anna Miśkowiec 254, P. Anna Długosz 255, P. Władysława Jarosz 255 A, P. Anna Bartol 257, P. Krystyna Jarosz 255, P. Danuta Miśkowiec 257 A. Serdeczne „Bóg zapłać”  paniom, które w miniony piątek posprzątały kościół, kaplicę oraz złożyły ofiarę na kwiaty.