OGŁOSZENIA 11.10.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 11.10.2020r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają następujące wspomnienia i  święta:

– we wtorek, wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

– w czwartek, wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

– w piątek, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

– w sobotę, wspomnienie, św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

2. Dziś w Kościele polskim obchodzimy XX Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. zbierane będą do puszek ofiary na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, na pomoc dla ubogiej i utalentowanej młodzieży. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie.

3. Trwa miesiąc październik w którym w sposób szczególny modlimy się na Różańcu. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiamy codziennie po wieczornej Eucharystii o godz.17.00, natomiast w niedzielę po Sumie. Zachęcamy wszystkich do wspólnego odmawiania Różańca również w domach rodzinnych, a szczególnie rodziców i dzieci, które przegotowują się do I Komunii Świętej.

4. Dzisiaj w zakrystii trwają jeszcze zapisy kandydatów do bierzmowania. Msza święta oraz spotkanie organizacyjne dla kandydatów oraz rodziców w najbliższy wtorek po różańcu o godzinie 1700 w Kościele. Obecność rodziców i kandydatów obowiązkowa.

5. 22 października, Trybunał Konstytucyjny zdecyduje, czy wolno zabijać chore dzieci nienarodzone. Polskie prawo nie chroni życia dzieci chorych. Tylko w tamtym roku w świetle prawa zabito ponad 1tyś chorych dzieci. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka organizuje dziewięciodniową Nowennę za przyczyną św. Jana Pawła II w intencji Sędziów Trybunału o mądrość i odwagę dla nich, aby obronili prawo do życia nienarodzonych, chorych dzieci. Modlitwę rozpoczniemy 13 października w ramach nabożeństw różańcowych.

6. W zakrystii przyjmujemy ofiary na wypominki: całoroczne (odczytywane w niedziele przed Mszą św. o godz.8.00 i 11.00), miesięczne (w intencji których sprawować będziemy Msze św. przez cały miesiąc listopad) oraz jednorazowe (na procesję po cmentarzu w dniu Wszystkich Świętych).

7. W środę, z racji Dnia Edukacji Narodowej, zapraszamy katechetów, nauczycieli, wychowawców, rodziców oraz uczniów Szkół SPSK w Czerwiennem na Msze św. o godz.11.30.

8. Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu informuje mieszkańców Czerwiennego, że zbiórka odpadów wielogabarytowych odbędzie się w dniu 16 października 2020 (tj. trzeci piątek miesiąca). Odpady te należy wystawić przy poboczach głównych dróg publicznych przebiegających przez naszą miejscowość. Odpady należy wystawić przed godziną 7.00 w dniu wywozu.

9. W związku z licznymi oszustwami metodą „na wnuczka” lub „na policjanta”,  Komendy Miejskiej Policji w Krakowie apeluje o ostrożność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi, które mogą podawać się za naszych krewnych lub policjantów. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że może to być próba wyłudzenia pieniędzy prosimy o natychmiastowe powiadomienie Policji dzwoniąc pod numer 112.

10. W sobotę, 17.10. prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Zofia Gładka 274, P. Janina Lasak 277, P. Anna Jarosz 278, P. Bogusława Jarosz 278 A, P. Grażyna Jarosz 279.  Jednocześnie bardzo serdecznie dziękujemy paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.