OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.10.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE W UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA – 25.10.2020r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają następujące święta i uroczystości:

– dzisiaj wspominamy rocznicę konsekracji naszej świątyni, w której Bóg udziela nam swoich darów: wysłuchuje modlitw, obdarza miłosierdziem i karmi Ciałem swego Syna. Kościół ten jest także znakiem naszej wiary i naszym wspólnym domem, gdzie spotykamy się jako wspólnota ludzi wierzących. Pragniemy dziś podziękować Panu Bogu za budowniczych, dobrodziejów i ofiarodawców tej pięknej świątyni, ale też chcemy błagać o łaskę, abyśmy jako parafia byli Kościołem żywym i wiernym Panu Bogu.

– w środę, święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

2. Święta Siostra Łucja, wizjonerka z Fatimy mówiła, że Bóg postanowił pozostawić światu dwa szczególne środki zaradcze przeciwko złu: Różaniec i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. W miesiącu październiku jesteśmy zaproszeni, aby modlić się na Różańcu. W naszym kościele Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie po wieczornej Eucharystii o godz.17.00, natomiast w niedzielę po Sumie o godz.11.00.

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz.8.00, 10.00 i 16.00. Msza św. o godz.10.00 będzie sprawowana w Kaplicy na cmentarzu. Serdecznie prosimy wszystkich, którzy mają groby swoich bliskich na naszym parafialnym cmentarzu, o uporządkowanie nagrobków. Jednocześnie przypominamy i prosimy, aby ziemię, trawę i inne odpady organiczne wyrzucać na skarpę po lewej stronie przed wejściem na cmentarz. W poniedziałek, w Dzień Zaduszny w Kaplicy cmentarnej o godz.16.30 będziemy modlili się na różańcu z wypominkami za zmarłych, a o godz.17.00 będzie sprawowana Eucharystia.  W tym roku wierni mogą uzyskać odpust zupełny w intencjach zmarłych przez cały miesiąc listopad. Zapraszamy w tych dniach do szczególnej modlitwy za naszych drogich zmarłych.

4. W zakrystii cały czas przyjmujemy ofiary na wypominki: całoroczne (odczytywane w niedziele przed Mszą św. o godz.8.00 i 11.00), miesięczne (w intencji których sprawować będziemy Msze św. przez cały miesiąc listopad) oraz jednorazowe (na procesję po cmentarzu w dniu Wszystkich Świętych).

5. W środę obchodził swoje imieniny nasz ojciec Jakub. Msza św. w intencji Solenizanta będzie sprawowana dziś o godz.11.00. Serdecznie życzymy ojcu Jakubowi Bożego błogosławieństwa na każdy dzień jego posługi kapłańskiej oraz szczególnej opieki Matki Bożej Jasnogórskiej.

6. Dziękujemy Panu Bogu za decyzje Trybunału Konstytucyjnego, czy wolno zabijać dzieci chore a jeszcze nienarodzone. Polskie prawo nie chroni życia dzieci chorych. Tylko w tamtym roku w świetle prawa zabito ponad 1tyś chorych dzieci. Przeżywamy Nowennę za przyczyną św. Jana Pawła II w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych.

7. W sobotę, 31.10. prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Karolina Gąsienica 281 A, P. Janina Jarosz 282 A, P.  Małgorzata Łowisz 281, P. Monika Miśkowiec 287, P. Małgorzata Florek 292.  Serdeczne  „Bóg zapłać” paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.

8. (na Sumie) ZAPOWIEDZI:

Mateusz Skubisz, kawaler z parafii tutejszej i Kamila Postrożny,  panna z Zakopanego, z parafii Miłosierdzia Bożego, zapowiedz 2. 

Pragną oni zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami jest obowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.