OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 18.10.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 18.10.2020r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają następujące wspomnienia i  święta:

– we wtorek, Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego Patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa

– w czwartek, wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża, patrona rodzin katolickich. To też wyjątkowo bliski naszemu sercu Wielki Orędownik spraw Kościoła i naszej Ojczyzny.

2. Tydzień temu obchodzimy XX Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. zbierane były ofiary do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, na pomoc dla ubogiej i utalentowanej młodzieży. W naszej parafii zebraliśmy ponad dwa tysiące złotych. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie.

3. Święta Siostra Łucja, wizjonerka z Fatimy mówiła, że Bóg postanowił pozostawić światu dwa szczególne środki zaradcze przeciwko złu: Różaniec i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. W miesiącu październiku jesteśmy zaproszeni, aby modlić się na Różańcu. W naszym kościele Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie po wieczornej Eucharystii o godz.17.00, natomiast w niedzielę po Sumie o godz.11.00. 

4. W środę obchodzi swoje imieniny nasz ojciec Jakub. Msza św. w intencji Solenizanta będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o godz.11.00. Już dziś serdecznie życzymy ojcu Jakubowi Bożego błogosławieństwa na każdy dzień jego posługi kapłańskiej oraz szczególnej opieki Matki Bożej Częstochowskiej.

5. Niebawem Trybunał Konstytucyjny zdecyduje, czy wolno zabijać dzieci chore a jeszcze nienarodzone. Polskie prawo nie chroni życia dzieci chorych. Tylko w tamtym roku w świetle prawa zabito ponad 1tyś chorych dzieci. Przeżywamy Nowennę za przyczyną św. Jana Pawła II w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych.

6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, w związku z tym serdecznie prosimy wszystkich, którzy mają groby swoich bliskich na naszym parafialnym cmentarzu, o uporządkowanie nagrobków. Jednocześnie przypominamy i prosimy, aby ziemię, trawę i inne odpady organiczne wyrzucać na skarpę po lewej stronie przed wejściem na cmentarz.

7. W zakrystii przyjmujemy ofiary na wypominki: całoroczne (odczytywane w niedziele przed Mszą św. o godz.8.00 i 11.00), miesięczne (w intencji których sprawować będziemy Msze św. przez cały miesiąc listopad) oraz jednorazowe (na procesję po cmentarzu w dniu Wszystkich Świętych).

8. W sobotę, 24.10. prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Bogusława Łuszczek 281, P.  Beata Gąsienica 281 A, P.  Halina Dziedzic 279 A, P.  Helena Para 280, P.  Paulina Bednarz 281 A. Serdeczne  „Bóg zapłać” paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.

9. (na Sumie) ZAPOWIEDZI:

Mateusz Skubisz, kawaler z parafii tutejszej i Kamila Postrożny,  panna z Zakopanego, z parafii Miłosierdzia Bożego, zapowiedz 1. 

Pragną oni zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami jest obowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.

10. SPOTKANIE KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ O GODZINIE 9.30 – OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA