OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 04.10.2020r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 04.10.2020r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają następujące wspomnienia i święta:

– w poniedziałek, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

– w środę, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

– w piątek, wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka

2. Rozpoczęliśmy miesiąc październik, w którym w sposób szczególny czcimy Matkę Bożą poprzez modlitwę na Różańcu św. Nabożeństwa różańcowe połączone z Adoracją Najświętszego Sakramentu w naszym kościele odprawiamy codziennie po wieczornej Eucharystii o godz.17.00, natomiast w niedzielę po Sumie o godz.11.00. Zachęcamy wszystkich do wspólnego odmawiania Różańca. Dzieci, które uczestniczą w nabożeństwach różańcowych w poniedziałek otrzymają specjalne książeczki do których będą zbierały naklejki.

3. W przyszłą niedzielę na Eucharystię o godz.11.00 zapraszamy rodziców i dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej. Odbędzie się uroczyste poświęcenie różańców, a po Mszy św. spotkanie organizacyjne z rodzicami.

4. W środę, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej przypada doroczne święto Róż Różańcowych. Z tej okazji, w przyszłą niedzielę (11 października), po Mszy Świętej wieczornej, o godz. 17:00 w refektarzu domu zakonnego odbędzie się okolicznościowe spotkanie, na które zapraszamy wszystkich Braci i Siostry należących do Żywego Różańca.

5. W dniach od 9 do 11 października odbędą się w naszym domu parafialnym Rekolekcje Małżeńskie. Jest to niewątpliwie okazja, aby uporządkować i odnowić relacje między małżonkami. Jest zapisanych kilkanaście par niemal z całej Polski. Rekolekcje prowadzi duszpasterz oraz małżeństwo do tego przygotowane. Zapraszamy serdecznie, warto skorzystać, są jeszcze wolne miejsca.

6. Od 1 października obowiązują inne godziny wieczornej Mszy świętej. W dni powszednie będzie ona odprawiana o godz.17.00.

7. Za tydzień w Kościele polskim będziemy obchodzili XX Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. zbierane będą do puszek ofiary na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, na pomoc dla ubogiej i utalentowanej młodzieży. W imieniu Fundacji już teraz składamy serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom.

  • W zakrystii przyjmujemy ofiary na wypominki: całoroczne (odczytywane w niedziele przed Mszą św. o godz.8.00 i 11.00), miesięczne (w intencji których sprawować będziemy Msze św. przez cały miesiąc listopad) oraz jednorazowe (na procesję po cmentarzu w dniu Wszystkich Świętych).
  • Z powodu wprowadzenia czerwonej strefy w naszym powiecie, zbiórki ministrantów oraz spotkania scholi zostają zawieszone.

10. Rozpoczynamy zapisy młodzieży, która chciałaby przystąpić do sakramentu bierzmowania. Dotyczy to uczniów od klas VI i VII oraz starszych, którzy jeszcze do tego sakramentu nie przystąpili a chcieliby to uczynić w naszej parafii. Zapisy przyjmuje po każdej Mszy Świętej o. Augustyn w Zakrystii. Dzieci i młodzież prosimy o przychodzenie z rodzicami.

11.  W sobotę, 10.10. prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Anna Jarosz 272, P. Monika Bafia 274, P. Małgorzata Lasak 271 A, P. Maria Jarosz 272, Bogusława Karwaczka 272 A. Jednocześnie bardzo serdecznie dziękujemy paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.