OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁA – 15.11.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXIII NIEDZELĘ ZWYKŁĄ – 15.11.2020r.

1. Obecna trudna sytuacja, w Polsce i świecie, powinna nas katolików mobilizować do ufnej modlitwy przed Miłosiernym Panem. W naszej parafii od PONIEDZIAŁKU do SOBOTY zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, godzinę przed wieczorną Eucharystią, czyli o godz.16.00. O 16.30 rozpocznie się modlitwa różańcowa w intencjach Kościoła, naszej parafii i rodzin żyjących tu na podhalańskiej ziemi, którą poprowadzą przedstawiciele Kółek Różańcowych. Zapraszamy wszystkich, abyśmy przynajmniej raz na jakiś czas przyszli na spotkanie z Chrystusem Panem ukrutym w Najświętszym Sakramencie.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają następujące wspomnienia:

– we wtorek, wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

– w środę, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

– w piątek, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

– w sobotę, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

3. Dziś przypada IV Światowy Dzień Ubogich. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek, aby wesprzeć dzieło pomocy najuboższym w naszej archidiecezji. Serdecznie prosimy o wsparcie tej inicjatywy.

4. Za dwa tygodnie rozpoczyna się Adwent. Ponieważ nie było w tym roku rekolekcji wielkopostnych, to zapraszamy na rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Piotr Stanikowski.

5. W dniu 24.11.2020 od godz.8.00, w Poradni Lekarskiej przy ulicy Kamieniec Dolny 55 w Czarnym Dunajcu, odbędą się badania USG doppler, przepływów szyjnych i kończyn dolnych, nerek, płuc, stawów. Szczegółowe informacje znajdziemy w gablocie przed kościołem.

6. Przypominamy, że w kościele należy zachować odpowiednie odległości pomiędzy osobami, tak iż 1 osoba może przebywać na 15 m2 powierzchni. Obowiązuje też konieczność zakrywania ust i nosa.

7.   W sobotę, 21 listopada prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Zofia Rafacz 332 Uboc, P. Maria Brzuchacz 335 Uboc, P. Rozalia Staszel 336 Uboc, P. Anna Zubek 330 A Uboc, P. Zofia Jarosz 330 Uboc. Serdeczne „Bóg zapłać” paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.