OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU 06.12.2020r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU 06.12.2020r.

1. Dziś druga Niedziela Adwentu, który jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Zbawiciela. Dziękujemy Panu Bogu, że mogliśmy rozpocząć ten szczególny czas od rekolekcji które pięknie poprowadził o. Piotr Stanikowski, paulin z Jasnej Góry. W tym czasie, w dni powszednie – od poniedziałku do soboty, w godzinach od 16.00 do 17.00 przeżywamy adorację Najświętszego Sakramentu. W tym tygodniu modlitwę różańcową poprowadzi męska Róża Różańcowa p.w. św. Józefa, której zelatorem jest p. Krzysztof Wirmański.  Zapraszamy w tygodniu na wieczorne Msze św. Roratnie o godz.17.00, sprawowane ku czci Najświętszej Maryi Panny.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają następujące święta i uroczystości:

– w poniedziałek, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

– we wtorek, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele Msze św. o godz.08.00, 11.00 i 17.00. W tym dniu na yuotubie o godz.19.00 będzie przepiękny koncert, wieczornica ku czci Prymasa Tysiaclecia. Wszystkich, którzy posiadają internet zapraszamy koniecznie do obejrzenia tego niezwykłego koncertu.

3. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania w najbliższą sobotę (12 grudnia) o godz. 10.00 w kościele. Obecność obowiązkowa.

4. Za tydzień w niedzielę, podczas Mszy św. o godz.11.00 odbędzie się poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po Eucharystii o. Jakub zaprasza rodziców i dzieci na spotkanie organizacyjne.

5. Zgodnie z wytycznymi naszej Kurii Archidiecezjalnej w Krakowie, w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, tzw. Kolędy. Na wyraźne jednak zaproszenie poszczególnych rodzin może kapłan odpowiedzieć indywidualnymi odwiedzinami z zachowaniem norm sanitarnych. Praktycznie będzie to wyglądało w ten sposób, że osoby które pragną zaprosić Ojców Paulinów z wizytą duszpasterską w ich domach proszone są o wpisanie się na listę w zakrystii.

6. Tradycyjnie już podczas Adwentu organizujemy zbiórkę produktów spożywczych dla potrzebująch, wśród których są też Siostry Karmelitanki z Krakowa. Od poniedziałku w przedsionku kościoła będą wystawione  kosze, do których można składać produkty spożywcze,  chemię gospodarczą, słodycze. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną i mogą podzielić się z potrzebującymi. Wszystkie te rzeczy będziemy zbierali do 20 grudnia, czyli przez dwa tygodnie.

7. Przez Adwent, po Mszy św. o godz.8.00 będziemy śpiewali Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Trwa Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

8. W związku z tym, że dziś św. Mikołaj odwiedzi nasz kościół parafialny, dlatego też zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii na Eucharystię o godz.11.00 i 13.00, a po nich św. Mikołaj pobłogosławi przybyłe dzieci, które też otrzymają upominki.

9. W zakrystii są poświęcone opłatki na stół wigilijny, wigilijne świece Caritas oraz lampiony dla dzieci na Roraty.

10. Urząd Gminy w czarnym Dunajcu informuje mieszkańców, że zbiórka odpadów niebezpiecznych, chemikaliów oraz drobnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się w najbliższą sobotę, 12 grudnia w Czarnym Dunajcu na parkingu za Remizą OSP w godzinach od 08.00 do 15.00.

11. W przyszłą sobotę 12 grudnia prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Janina Gruszka 318 B, Kinga Kula 320, Kinga Lassak 318 A, Dagmara Komperda 316, Maria Lach 311. Serdecznie dziękujemy paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.