OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU 13.12.2020r.

1. Dziś trzecia Niedziela Adwentu, nazywana „Gaudete”, czyli niedzielą radości. Nazwa pochodzi od słów mszalnej antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu”. Teksty liturgii tej niedzieli przepełnione są radością z zapowiadanego przyjścia Chrystusa Pana i z daru odkupienia, jakie On przynosi. Człowiekowi dzisiejszemu brakuje radości, której często sztuka w bogactwie, rozrywce, czy tzw. używaniu życia. To jednak, co tam znajduje, okazuje się tylko pozorem szczęścia. Prawdziwą radość człowiekowi może dać tylko serdeczna więź z Panem Bogiem. W tym czasie, w dni powszednie – od poniedziałku do soboty, w godzinach od 16.00 do 17.00 przeżywamy adorację Najświętszego Sakramentu. W tym tygodniu modlitwę różańcową poprowadzi męska Róża Różańcowa, której zelatorką jest p.Bronisława Zarycka. Msze św. Roratnie o godz.17.00, sprawowane ku czci Najświętszej Maryi Panny. 

2. Zgodnie z wytycznymi naszej Kurii Archidiecezjalnej w Krakowie, w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, tzw. Kolędy. Na wyraźne jednak zaproszenie poszczególnych rodzin może kapłan odpowiedzieć indywidualnymi odwiedzinami z zachowaniem norm sanitarnych. Praktycznie będzie to wyglądało w ten sposób, że nasi parafianie, którzy pragną zaprosić Ojca Paulina z wizytą duszpasterską w swoich domach proszeni są o wpisanie się na listę w zakrystii. Wizyta duszpasterska będzie w dniach od 28 do 30 grudnia.

3. Od środy rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus, podczas której będziemy się modlić o dobre przygotowanie duchowe dla rodzin naszej parafii do głębokiego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

4. W zakrystii są poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz wigilijne świece Caritas.

5. Tradycyjnie już podczas Adwentu organizujemy zbiórkę produktów spożywczych dla potrzebująch, wśród których są też Siostry Karmelitanki z Krakowa. Od poniedziałku w przedsionku kościoła będą wystawione  kosze, do których można składać produkty spożywcze,  chemię gospodarczą, słodycze. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną i mogą podzielić się z potrzebującymi. Zbórka trwa do 20 grudnia.

6. Dziś Wolontariusze ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Czerwiennem, zapraszają na kiermasz świąteczny zorganizowany przy naszym kościele na Bachledówce. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na wsparcie dla Róży Mglej oraz na potrzeby Domu Samopomocy w Czerwiennem. Wszystkie ozdoby świąteczne zostały wykonane ręcznie.

7. W przyszłą sobotę 19 grudnia prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Joanna Jarosz 315 B, P. Małgorzata Floryn 311 A, P. Anna Komperda 316 A, P. Monika Komperda 316 B , P. Małgorzata Mrugała 315. Serdecznie dziękujemy paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.

8. (na Sumie) ZAPOWIEDZI: Damian Jan Bubla, kawaler z parafii św. Jana Chrzciciela w Nowym Bystrem i Joanna Jamrych,  panna z parafii tutejszej, zapowiedz 1. 

Pragną oni zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami jest obowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.