OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU 20.12.2020r.

1. Dziś czwarta Niedziela Adwentu, są to zatem ostatnie dni, w których pragniemy przygotować się na świętowanie Bożego Narodzenia. W tym czasie, w dni powszednie – od poniedziałku do środy, w godzinach od 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Na czas świąteczny nie będzie Adoracji. Wznowimy ją po Nowym Roku. W tym tygodniu modlitwę różańcową poprowadzi męska Róża Różańcowa, której zelatorem jest p. Andrzej Mrowca. Msze św. Roratnie o godz.17.00, sprawowane są do środy włącznie.

2. W tym tygodniu przypadają:

·    24 grudnia, w czwartek– Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy w tym dniu do podjęcia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i do zachowania pięknych zwyczajów i tradycji w związku z Wieczerzą Wigilijną. Rozpoczynamy ją od modlitwy, kolędy i od przeczytania fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa. Następnie  podzielmy się poświęconym opłatkiem wraz z życzeniami i biesiadujmy przy kolędach w rodzinnym gronie. W naszym kościele będą trzy pasterki. Pierwsza o godz.22.00 w kościele. Druga o 24.00 w kościele i trzecia o 24.00 w Kaplicy Prymasowskiej. W tym tygodniu dwóch księży będzie spowiadało od poniedziałku do środy w godzinach od 16.00. W Wigilię spowiadamy od 8.00 do 12.00.

·   25 grudnia, w piątek – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w porządku niedzielnym.

·   26 grudnia, w sobotę – Święto św. Szczepana, męczennika. Msze św. w porządku niedzielnym, przy czym o godz.12.30 i 14.00 będą Msze św. ślubne. Podczas każdej Eucharystii poświęcimy przyniesiony owies.

·   27 grudnia, w niedzielę – Święto Świętej Rodziny. Podczas Mszy św. o godz.8.00, 11.00 i 16.00 zapraszamy małżonków do odnowienia przyrzeczeń Sakramentu Małżeństwa.

3. W Wigilię przed południem o. Piotr odwiedzi z posługą sakramentalną chorych i starszych naszej parafii.

4. Trwa Nowenna do Dzieciątka Jezus, podczas której modlimy się o dobre duchowe przygotowanie rodzin naszej parafii do głębokiego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.

5. W zakrystii są poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas.

6. Z funduszy ministranckich zostały zakupione nowe stroje liturgiczne dla ministrantów na sumę 4 tyś. złotych. Fundusze te pieczołowicie gromadzone przez cały rok z zamiarem zorganizowania wyjazdu nad morze. W obecnej sytuacji jest to mało możliwe, stąd powstała decyzja, aby wykorzystać te fundusze w ten właśnie sposób.

7. Podczas Adwentu organizowana była zbiórka produktów spożywczych dla potrzebująch, wśród których są też Siostry Karmelitanki z Krakowa. Chcielibyśmy już dziś z całego serca podziękować wszystkim, którzy tak obficie przynieśli produkty spożywcze, chemię gospodarczą, słodycze oraz ofiary pieniężne. Znaczna część tych darów została już przekazana Siostrom Karmelitankom i innych potrzebującym. Bóg zapłać za dary serca.

8. Zgodnie z wytycznymi naszej Kurii Archidiecezjalnej w Krakowie, w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, tzw. Kolędy. Na wyraźne jednak zaproszenie poszczególnych rodzin może kapłan odpowiedzieć indywidualnymi odwiedzinami z zachowaniem norm sanitarnych. Praktycznie będzie to wyglądało w ten sposób, że nasi parafianie, którzy pragną zaprosić Ojca Paulina z wizytą duszpasterską w swoim domu proszeni są o wpisanie się na listę w zakrystii. Wizyta duszpasterska będzie w dniach od 28 do 30 grudnia. Plan szczegółowy kolędy zostanie podany za tydzień w niedzielę.

9. W przyszłą środę 23 grudnia prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Anna Mrugała 315 B,  P. Helena Jarosz 310, P. Ewa Jarosz 310 A, P. Helena Lassak 308, P. Dorota Żuławińska 308 A. Serdecznie dziękujemy paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.

10. (na Sumie) ZAPOWIEDZI: Damian Jan Bubla, kawaler z parafii św. Jana Chrzciciela w Nowym Bystrem i Joanna Jamrych,  panna z parafii tutejszej, zapowiedz 2. 

Pragną oni zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami jest obowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.