OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ PO NARODZENIU PAŃSKIM 03.01.2021r.

1. W środę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie nazywane jest świętem Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele są według porządku niedzielnego Po każdej Mszy św. poświęcimy kadzidło i kredę.

2. Natomiast w przyszłą niedzielę kończy się czas Bożego Narodzenia i przypada liturgiczne wspomnienie Chrztu Pańskiego. Podczas każdej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.

3. Dziękujemy bardzo serdecznie za życzliwe przyjęcie nas kapłanów podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Jesteśmy wprawdzie jedną z mniejszych parafii w rejonie, ale z pewnością żyją tu ludzie o dobrym sercu i wierni Panu Bogu. Istnieje też sporo problemów na które nie przymykamy oczu, ale w wielu przypadkach pozostaje nam tylko żarliwa modlitwa za nich i ich rodziny. Dziękujemy również za wszelkie uwagi pod adresem posługi nas Paulinów, które w pokorze przyjmujemy i w miarę możliwości będziemy starali się je na bieżąco wprowadzać w życie. Z kolędy zebraliśmy sumę ponad 28 tyś. zł, tj. o kilka tyś. więcej niż w ubiegłym roku. W nadchodzącym roku za te pieniądze planujemy dokończyć alejki na cmentarzu. Wszystkim raz jeszcze serdecznie Bóg zapłać za gościnne przyjęcie, otwarte wasze serca oraz za złożone ofiary na rzecz parafii, klasztoru, na ogrzewanie oraz za dar serca dla ministrantów w wysokości 4.2 tyś. zł

4. Podsumowanie minionego roku jeśli chodzi o Sakramenty. Chrzty -31, I Komunia Święta -25, Bierzmowanie -34, Sakrament Małżeństwa -43, Pogrzeby -6, Comiesięczna posługa chorym i starszym -30 osób.

5. W Uroczystość Trzech Króli o godz.17.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe Róże Różańcowe. Wspólne kolędowanie będzie miało miejsce w naszym Domu Zakonnym. Serdecznie zapraszamy.

6. Po świątecznej przerwie zapraszamy od jutra na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się ona o godz.16.00. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Matki Bożej Jasnogórskiej.

7. W przyszłą sobotę 2 stycznia prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Janina Jarosz 303, P. Jolanta Miśkowiec 304A, P. Karolina Polakiewicz 296, P. Halina Kułach 296 A, P. Grażyna Adamek 296 B. Dziękujemy paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na dekoracje kościoła i kaplicy.