OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 14.03.2021r.

1. Wielki Post jest czasem szczególnej łaski, kiedy to Bóg pragnie spotkać się z grzesznym człowiekiem, aby dać mu nowe życie. Tego prowadzenia Bożymi drogami doświadczyliśmy w czasie wielkopostnych rekolekcji, które od piątku trwają w naszej parafii. Ojciec Marcin przez głoszenie Słowa Bożego otwierał nasze dusze na Bożą obecność za co jesteśmy mu niezmiernie wdzięczni i bardzo dziękujemy. Życzymy jednocześnie Ojcu Marcinowi wielu Łask Bożych w jego posłudze kapłańskiej.

2. W piątek Wielkiego Postu zapraszamy do naszego kościoła na Drogę Krzyżową, którą rozpoczniemy o godz.17.30. Natomiast Droga Krzyżowa dla młodzieży i pracujących będzie o godz.19.30. Gorąco zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie, jak również w nabożeństwie Gorzkich Żali, które będziemy sprawowali w niedzielę, po Sumie o godz.11.00.

3. Od środy modlimy się nowenną przed Uroczystością św. Józefa. Natomiast w piątek przypada Uroczystość Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 8.00 i 18.00.

4. Caritas Archidiecezji Krakowskiej zachęca do nabycia wielkanocnych świec i baranków. Znajdują się one na stoliku w przedsionku kościoła.

5. Zapraszamy do podjęcia jałmużny wielkopostnej poprzez odkładanie drobnych kwot na cele charytatywne do „Skarbonki Miłosierdzia”. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną zebrane w Niedzielę Miłosierdzia i przeznaczone dla potrzebujących w naszej parafii.

6. Zapraszamy od poniedziałku do soboty na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach naszych rodzin i ustania pandemii. To wyjątkowe spotkanie z Bogiem Żywym rozpoczyna się o godz.17.00, a następnie modlimy się na różańcu, który w tym tygodniu poprowadzi Róża p.w. Matki Bożej Loretańskiej.

7. W ubiegłą niedzielę poprzez zakup bajek dla dzieci wsparliśmy Podkarpackie Hospicjum Dla Dzieci. Została zebrana kwota ponad 4,5 tyś. zł, za co w imieniu organizatorów tej zbiórki bardzo serdecznie dziękujemy.

8. W piątek 19 marca odbędzie się tradycyjna już Ekstremalna Droga Krzyżowa z Czarnego Dunajca do Ludźmierza. Jest do wyboru także krótsza trasa. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19.00 w kościele w Czarnym Dunajcu.

9. W przyszłą sobotę 20 marca prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Maria Zarycka 232, P. Anna Bandyk 239 A, P. Marta Klejka 240, P. Danuta Papież 242 A, P. Ludwika Zwijacz 246. Serdecznie dziękujemy paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na dekoracje kościoła.