OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 30.05.2021r.

1. Dziś w naszej parafii, podczas Mszy św. o godz.11.00, będzie miała miejsce wyjątkowa uroczystość – Pierwsza Komunia Święta uczniów klas III Szkoły Podstawowej. Otoczmy naszą szczególną modlitwą te dzieci, aby zawsze przeżywały swoje życie w bliskiej komunii duchowej i serdecznej relacji z Panem Jezusem. Przez cały „Biały tydzień”, od poniedziałku do soboty, zapraszamy dzieci pierwszokomunijne do uczestnictwa we Mszy św. o godz.18.00. W czwartek natomiast, w uroczystość Bożego Ciała, chłopcy biorą udział w procesji, a dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów.

2. Miesiąc czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do codziennego udziału w Nabożeństwach czerwcowych, które w naszym kościele będą w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Sumie o godz.11.00. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.

3. W tym tygodniu przypada:

– w poniedziałek, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele Msze św. o godz. 7,15, 18.00.

– we wtorek, wspomnienie św. Justyna, męczennika

– w czwartek, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana. W naszym kościele Msze św. o godz. 8.00, 10.00 (przy Remizie) i 16.00.

4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wyjdziemy z Panem Jezusem, obecnym w Najświętszym Sakramencie na ulice naszej miejscowości, aby nade wszystko wyznać naszą wiarę, uwielbić Boże Miłosierdzie i prosić Pana Boga o błogosławieństwo dla naszej parafii. Trasa tegorocznej procesji Bożego Ciała będzie następująca. Rozpoczynamy uroczystą Mszą św. o godz.10.00 przy budynku OSP w Czerwiennem. Następnie w procesji udamy się do pierwszego ołtarza u państwa Bobaków. Drugi ołtarz przy domu Państwa Wyroba. Trzeci przy kapliczce Matki Bożej na Bachledówce (ten ołtarz udekoruje młodzież przygotowująca się do Bierzmowania) oraz czwarty ołtarz przy kapliczce św. Józefa (ten ołtarz przygotują przedstawiciele Kółek Różańcowych). Zakończymy procesję w kościele. Serdecznie prosimy wyznaczone rodziny i ich sąsiadów o przygotowanie ołtarzy i ich udekorowanie. Członków Ochotniczej  Straży Pożarnej w Czerwiennem prosimy o pomoc w pokierowaniu ruchem oraz zabezpieczenie przejścia procesji. Prosimy także o przygotowanie  i ozdobienie trasy procesji i domów naszej parafii oraz transport feretronów, chorągwi i baldachimu. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów. W zakrystii można odebrać banery na dekoracje, obrusy, lichtarze i świece. Prosimy o wykoszenie poboczy dróg na trasie procesji. Postarajmy się, jak możemy najpiękniej, aby godnie uczcić Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W zakrystii są do nabycia okolicznościowe dekoracje na okna.

5. Zapraszamy na codzienną modlimy się na różańcu, który w tym tygodniu poprowadzi Róża p.w. św. Józefa.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek w godzinach dopołudniowych o. Piotr odwiedzi z posługą sakramentalną chorych naszej parafii. Nabożeństwo pierwszopiątkowe będzie miało miejsce po zakończonej wieczornej Eucharystii. Spowiedź św. w kościele od godz.17.00. Natomiast w pierwszą sobotę zapraszamy na 15.00 do Kaplicy Prymasowskiej Róże Różańcowe na Eucharystię, spotkanie formacyjne oraz modlitwę różańcową.

7. W przyszłą niedzielę ukaże się kolejny numer naszego parafialnego miesięcznika. Nasza młodzież będzie rozprowadzać gazetkę przed kościołem po każdej Mszy świętej.

8. Ojciec Augustyn przypomina że, młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania bierze udział we Mszy świętej, nabożeństwie czerwcowym i katechezie we wszystkie środy czerwca. Obecność jest obowiązkowa. Prosimy rodziców o przypomnienie swoim dzieciom o modlitwie i katechezach w każdą środę czerwca.

9. W sobotę, 5 czerwca, wyrusza szlakiem papieskim XXIV Piesza Pielgrzymka „Sursum corda” z Zakopanego do Ludźmierza. Szczegółowe informacje na plakacie przed kościołem.

10. Również w sobotę, 5 czerwca, w Sanktuarium Najświętszej Rodziny o godz.8.30 będzie miała miejsce modlitwa Różańcowa mężczyzn. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich mężczyzn.

11. W przyszłym tygodniu do posprzątania kościoła i kaplicy zapraszamy następujące panie: P. Karolina Gąsienica 281 A, P. Janina Jarosz 282 A,  P. Małgorzata Łowisz 281, P. Monika Miśkowiec 287, P. Małgorzata Florek 292. Jednocześnie serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kaplicy i kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.

12.  (na Sumie) ZAPOWIEDZI: Dariusz Zarycki, kawaler z parafii tutejszej  oraz

Honorata Faustyna Kowal,  panna z parafii Pyzówka – zapowiedź 2.

Pragną oni zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami jest obowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.