OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁA – 04.07.2021R.

  1. W tym tygodniu w liturgii przypada: we wtorek – wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej; w czwartek – wspomnienie św. Jana z Dukli.
  • W minionym tygodniu w naszym Domu Rekolekcyjnym odbywały się doroczne rekolekcje Ojców Paulinów. Dziękujemy za modlitwę w ich intencjach oraz artykuły spożywcze ofiarowane do kuchni klasztornej.
  • W zeszłą niedzielę, po Mszach świętych zbieraliśmy ofiary do puszek dla pogorzelców z Nowej Białej. Zebrano 18,440 złotych. Dziękujemy za każdy dar serca.
  • Zapraszamy na codzienną modlitwę różańcową przed wieczorną Eucharystią, którą w tym tygodniu poprowadzi Róża p.w. Matki Bożej Fatimskiej.
  • Informujemy, że od przyszłej niedzieli, tj. 11 lipca ruszają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Góralską z Bachledówki na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 23 do 31 lipca tego roku. Zapisy będą po każdej Mszy świętej w zakrystii. Ze względów pandemicznych podniesione zostały koszty pielgrzymki na 70 zł dla dzieci do lat 7 oraz 120 zł dla pozostałych pielgrzymów. Szczegółowe informacje zostaną podane za tydzień oraz podczas zapisów.
  • W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem będzie można poczęstować się oscypkami i ciastem przygotowanymi przez góralskich pielgrzymów. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na pokrycie dodatkowych kosztów pielgrzymki Góralskiej. Już dziś dziękujemy za ofiarność, zrozumienie i wsparcie Góralskich pątników.
  • W związku z przypadającą 12 września beatyfikacją kardynała Wyszyńskiego organizujemy z naszej parafii pielgrzymkę na tę uroczystość. Przewidujemy wyjazd w sobotę (11 września), o godz. 10:00 z noclegiem w Warszawie, aby następnego dnia wziąć udział we Mszy świętej beatyfikacyjnej. Zapisy w zakrystii. Przewidywany koszt wyjazdu to ok. 150 złotych.
  • W najbliższą sobotę do posprzątania kościoła i kaplicy prosimy następujące panie: P.Kinga Kula 320, P.Kinga Lassak 318A, P.Dagmara Komperda 316, Maria Lach 311, Joanna Jarosz 315B. „Bóg zapłać” paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.
  • Zapowiedzi (na sumie): Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Krzysztof Józef Bobak, kawaler, tutejsza parafia i Agnieszka Stopka, panna, tutejsza parafia, zapowiedź 1. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące pomiędzy tymi osobami jest obowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.