OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-18.07.2021

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii gościmy panią profesor Krystynę Czubę z Instytutu Prymasowskiego, która będąc jedną z najbliższych współpracownic Kard. Stefana Wyszyńskiego, przybliży nam Jego postać i nauczanie.

2. Przeżywamy nowennę przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia.  W każdą niedzielę po Sumie, przed  Najświętszym Sakramentem, będziemy modlić się na różańcu w intencjach Kościoła i naszej Ojczyzny.

3. Trwają zapisy na 40. Pieszą Pielgrzymkę Góralską na Jasną Górę. Zapisywać można się w zakrystii zarówno dzisiaj jak i w ciągu tygodnia po każdej Mszy świętej. Ze względów organizacyjnych prosimy o nie odkładanie zapisów na ostatnią chwilę. Wspólnotę pielgrzymkową chcemy zawiązać już teraz, dlatego zapraszamy wszystkich pątników i sympatyków Pielgrzymki Góralskiej w najbliższy wtorek na Mszę Świętą na godzinę 18.00 a po niej wspólne uwielbienie.

4. Wszystkich, którzy nie mogą udać się na pielgrzymi szlak osobiście zapraszamy do pielgrzymowania duchowego. W czasie trwania pielgrzymki, czyli od dnia 23 do 30 lipca zapraszamy na godzinę 17.00 do kościoła na wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz na różaniec święty o godzinie 17.30. W tym czasie chcemy trwać z góralskimi pątnikami w modlitewnej łączności.

5. Zapraszamy też do udziału w jednodniowej pielgrzymce autokarowej, w sobotę 31 lipca, w dniu, w którym na Jasną Górę będzie wchodziła Piesza Pielgrzymka Góralska. Wyjeżdżamy o 6 rano, aby po przyjeździe do Częstochowy wspólnie z pielgrzymami wejść do Sanktuarium i uczestniczyć w uroczystej Mszy św. o godz.15.00. Po Apelu Jasnogórskim udamy się w drogę powrotną na Bachledówkę. Zapisy do przyszłej niedzieli, z podaniem numeru pesel potrzebnego do ubezpieczenia. Serdecznie zapraszamy.

6. Z racji przypadającego za tydzień święta św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Jak co roku, z tej okazji będziemy też zbierać ofiary na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji organizacji MIVA Polska “Jeden grosz za jeden kilometr”.

7. 12 września w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego. Z naszej parafii organizujemy pielgrzymkę na te uroczystości. Przewidujemy wyjazd w sobotę 11.09. o 10.00 i z noclegiem w Warszawie. Zapisy w zakrystii. Przewidywany koszt wyjazdu to ponad 150 zł.

8. Komunikat Wojewody Małopolskiego nt. akcji szczepień. Dziś, zorganizowane są mobilne punkty szczepień, w których bez wcześniejszej rejestracji będzie można przyjąć jednodawkową szczepionkę Johnson & Johnson. Zostaną one zlokalizowane przy Parafii Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu oraz Parafii Św. Anny w Zębie.

9. W przyszłym tygodniu do posprzątania kościoła i kaplicy zapraszamy następujące panie: P. Helena Jarosz 310, P. Ewa Jarosz 310 A, P. Helena Lassak 308, P. Dorota Żuławińska 308 A, P. Lucyna Bobak 309 A „Bóg zapłać” paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.

10. ZAPOWIEDZI (na Sumie): Krzysztof Józef Bobak, kawaler z parafii tutejszej oraz Agnieszka Stopka, panna z parafii tutejszej – zapowiedź 3. Pragną oni zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami jest obowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.