OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-01.08.2021

1. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia liturgiczne:

– w środę, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

– w piątek, święto Przemienienia Pańskiego, Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00.

2. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Parafialnej i zakonnej o. Łukasza Flader, który został skierowany przez Ojca Generała Zakonu Paulinów do posługi duszpasterskiej i katechetycznej. Życzymy ci Ojcze aby pobyt na Bachledówce naznaczony był szczególnym Bożym błogosławieństwem i opieką Maryi, Matki Bożej. Odchodzi natomiast z naszej parafii o. Jakub po dwóch latach posługi. Jako parafianie podziękujemy o. Jakubowi w czwartek na Mszy św. o godz.18.00. 

3. Wczoraj dotarła na Jasną Górę 40 Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Góralska. Dziękujemy Panu Bogu za ten wyjątkowy czas, pełen łaski Bożej i Darów Ducha Świętego. Jesteśmy wdzięczni Bożej Opatrzności za wszystkich, którzy w wymiarze fizycznym i duchowym podjęli się trudów pielgrzymowania do naszej Jasnogórskiej Matki. Przede wszystkim bardzo dziękujemy naszym Ojcom – Augustynowi i Jakubowi za poprowadzenie niełatwej, tegorocznej Pielgrzymki. Wejście na Jasną Górę Alejami NMP i Uroczysta Eucharystia na placu jasnogórskim pod przewodnictwem naszego Metropolity ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego były niewypowiedzianym przeżyciem dla wszystkich jej uczestników. Wierzymy, że ten trud pielgrzymowania przyniesie błogosławione owoce dla naszej parafii.

4. Dnia 21 sierpnia o godz.19.15 odbędzie się u nas na Bachledówce  II Wieczornica z Kard. Stefanem Wyszyńskim, czyli Koncert jako dziękczynienie za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia. Wójt Gminy Czarny Dunajec, Centrum Kultury i Promocji Gminy oraz Nasza Parafia zapraszają na ten wyjątkowy koncert, podczas którego usłyszymy znaną i cenioną wokalistkę ELENI, Tatrzańską Orkiestrę Klimatyczną, Kapelę Góralską Krzysztofa Czecha oraz inne zespoły regionalne.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, natomiast w piątek Ojciec  Piotr odwiedzi z posługą sakramentalną chorych i starszych w naszej parafii. W tym dniu Ojcowie w Sakramencie Pokuty i Pojednania będą służyli już od 17.00. W pierwszą sobotę wyjątkowo zapraszamy Kółka Różańcowe i Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi na Msze św. na godz.18.00. Po niej nabożeństwo pierwszosobotnie i zmiana tajemnic różańcowych.

6. KustoszSanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu zaprasza już dzisiaj na Uroczystości odpustowe ku czci Wniebowzięcia NMP.

7. Zapraszamy radę parafialną na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.

8. W przyszłym tygodniu do posprzątania kościoła i kaplicy zapraszamy następujące panie: P. Jolanta Miśkowiec 304A, P. Karolina Polakiewicz 296, P. Halina Kułach 296 A, P. Grażyna Adamek 296 B, P. Maria Wirmańska 295. „Bóg zapłać” paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.