OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 22.08.2021

1. Wczoraj przeżyliśmy w naszej parafii na Bachledówce przepiękny Koncert, II Wieczornicę z Kard. Stefanem Wyszyńskim, jako dziękczynienie za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia. Wspaniali wykonawcy, licznie przybyli goście, którzy wypełnili plac przed kościołem, świetna organizacja naszych parafian oraz profesjonalna oprawa techniczna sprawiły, że mogliśmy uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu. Pragnę podziękować nade wszystko panu Wójtowi z Czarny Dunajec, pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, radzie parafialnej, naszym strażakom, Związkowi Podhalan, Szkole w Czerwiennem, właścicielom Hotelu Bachledówka i naszym kochanym parafianom za ogrom pracy przy przygotowaniu tej wyjątkowej Uroczystości. Dziękujemy za wspaniałe zorganizowanie kiermaszu w postaci „stołów regionalnych”, z którego dochód został przeznaczony na budowę Domu Pamięci Stefana Kard. Wyszyńskiego. Dziękujemy za kilkudniową pomoc w pracach porządkowych wokół kościoła i na cmentarzu. Dziś jeszcze będzie otwarty namiot zapraszamy na herbatkę i ciastko.

2. W czwartek, 26 sierpnia, przypada Uroczystość ku czci Matki Bożej Jasnogórskiej, Patronki naszej Ojczyzny i naszej parafii. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz.8.00, 11.00 i 18.00. W tym uroczystym dniu cała Ojczyzna zawierza się Matce Bożej. My również podczas każdej Mszy św. odnowimy Akt zawierzenia się Jasnogórskiej Bogarodzicy. Bezpośrednim, duchowym przygotowaniem do Uroczystości Patronki naszej Parafii jest Nowenna do Matki Bożej Jasnogórskiej, którą odprawiamy codziennie w godzinie Apelu Jasnogórskiego o godz.21.00. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym duchowym przygotowaniu.

3. W przyszłą niedzielę, 29 sierpnia, będziemy przeżywali Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Częstochowskiej, Patronki naszej parafii. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 11.30 przewodniczyć będzie o. Marcin Ciechanowski – podprzeor klasztoru na Jasnej Górze. W Wigilię Odpustu, czyli w sobotę 28.08 wieczorem o godz.18.00, sprawować będziemy Uroczystą Msze św. w kaplicy na cmentarzu w intencji naszych zmarłych parafian. Ponieważ dzień odpustu jest świętem całej parafii, dlatego też pamiętajmy o naszych zmarłych, których groby są również znakiem ich ziemskiego przebywania między nami. Z tej też racji prosimy o uporządkowanie oraz udekorowanie grobów na cmentarzu. Prosimy także o przygotowanie chorągwi i feretronów na Procesją Eucharystyczną. Zapraszamy naszą Kapelę Góralską, zapraszamy dzieci do sypania kwiatów oraz wszystkich ministrantów i lektorów do asysty przy ołtarzu. Członków Ochotniczej Straży Pożarnej prosimy o utrzymanie porządku na parkingu i przy kościele w celu zachowania przejezdności drogi, jak też prosimy o wyznaczenie asysty do niesienia baldachimu.

4. Witamy bardzo serdecznie w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej o. Pawła Przybyszewskiego, który będzie posługiwał w naszej parafii. Życzymy mu opieki Matki Bożej i błogosławionego czasu pobytu w naszej parafii.

5. W środę na godz. 11.00 zapraszamy ministrantów na zbiórkę.

6. W tym tygodniu przypadają następujące święta, uroczystości i wspomnienia liturgiczne:

– we wtorek, święto św. Bartłomieja, apostoła

– w czwartek, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, patronki naszej Ojczyzny i naszej parafii

– w piątek, wspomnienie św. Moniki

– w sobotę, w naszym Zakonie święto św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła oraz wigilia przed Uroczystością odpustową Matki Bożej Częstochowskiej. Ojciec Augustyn w piątek będzie obchodził swoje imieniny prosimy o modlitwę w intencji solenizanta. Uroczyste pożegnanie Ojca Augustyna odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Sumy Odpustowej.

7. Dziś po Mszy św. o godz.11.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę, na beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego w dniach 11-12 września.

8.  W przyszłym tygodniu do posprzątania kościoła i kaplicy zapraszamy następujące panie: P. Ewa Kaczmarczyk 187 A, P. Bogumiła Kokoszka 190, P. Klaudia Agdan 190, P. Jadwiga Piechota 190A, P. Danuta Lipień 188,  P. Maria Gocał 191, P. Helena Łowisz 192,  P. Maria Bobek 196, P. Anna Jamrych 201 B, P. Krystyna Jamrych 204. „Bóg zapłać” paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.

9. ZAPOWIEDZI (na Sumie): Janusz Stękała, kawaler z parafii św. Jacka w Chochołowie oraz Dorota Wirmańska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź 3. Pragną oni zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami jest obowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.