Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę Zwykłą

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVI  NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 26.09.2021r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają następujące święta i uroczystości: 

– w poniedziałek, wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera

– we wtorek, wspomnienie św. Wacława, męczennika

– w środę, święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

– w czwartek, wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

– w piątek, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora K-ła

– w sobotę, wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

2. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele odprawiamy codziennie po wieczornej Eucharystii, natomiast w niedzielę po Sumie. Zachęcamy wszystkich do wspólnego odmawiania Różańca, a szczególnie rodziców i dzieci, które przegotowują się do I Komunii Świętej. Zapraszamy  do tej wyjątkowej modlitwy wszystkie dzieci naszej parafii. Dla nich przygotowane są przepiękny list do Matki Bożej oraz codziennie zbierane naklejki. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania zaproszeni są na nabożeństwa różańcowe w środy i w soboty.  Pamiętajmy, że modlitwa różańcowa jest naszą odpowiedzią na prośbę Matki Bożej o codzienne odmawianie Różańca, którą wyraziła 140 lat temu w polskim Gietrzwałdzie i 40 lat później w portugalskiej Fatimie. W obydwu przypadkach, jako ratunek dla świata Maryja wskazała pokutę i modlitwę różańcową.

3. Od piątku też w naszym kościele parafialnym następuje zmiana czasu wieczornej Mszy świętej. W dni powszednie będzie ona  sprawowana o godz.17.00.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek o. Piotr odwiedzi z posługą sakramentalną chorych. W tym dniu będziemy spowiadali w kościele od godz.16.00. Natomiast nabożeństwo pierwszopiątkowe będzie miało miejsce po zakończonej Eucharystii. W pierwszą sobotę na godz.15.00 do Kaplicy Prymasowskiej zapraszamy na wieczorną Mszę św. czcicieli Niepokalanego Serca Maryi i Kółka Różańcowe. Po Mszy św. spotkanie Róż Różańcowych oraz zmiana tajemnic różańcowych.

5. W najbliższą  sobotę i niedzielę ( 2 i 3 października) odbędą się biegi na  nartorolkach w ramach cyklu Vexa Skiroll Tour. Zawodnicy z całej Polski będą wbiegać na nartorolkach na Bachledówkę. W sobotę start będzie przy kościele w Miętustwie i bieg przez Ratułów i na Bachledówkę, zaś w niedzielę od szkoły podstawowej w Cichem, przez Czerwienne na Bachledówkę. Starty o godz. 13:00. Meta i dekoracja najlepszych zawodników zorganizowana będzie przy kościelnym parkingu. Organizatorzy z góry przepraszają za utrudnienia w ruchu drogowym i zapraszają do kibicowania w dyscyplinie sportowej bliskiej wielu mieszkańcom naszej gminy.

6. Przez dwa tygodnie gościliśmy na Bachledówce Ojców Formatorów oraz Braci Kleryków naszego paulińskiego seminarium w Krakowie Na Skałce. Po zakończonych dziś rekolekcjach wracają do Krakowa. Życzymy im, aby byli wierni Chrystusowi Panu na drogach życia zakonnego. Przy tej okazji dziękujemy naszym parafianom, którzy modlitwą, ofiarą w postaci też produktów żywnościowych wspierają naszych alumnów.

7.  W przyszłym tygodniu do posprzątania kościoła i kaplicy zapraszamy następujące panie: P. Maria Łacek 224, P. Bogusława Kasprzak 227, P. Bronisława Pałka 225, P. Celina Łacek 226 B, P. Anna Domagała 226 C. „Bóg zapłać” paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.