Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę zwykłą 18.10.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 17.10.2021r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają następujące wspomnienia i  święta:

– w poniedziałek, święto św. Łukasza ewangelisty

– w środę, wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera, głównego Patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa

– w piątek, wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża, patrona rodzin katolickich. To  wyjątkowo bliski naszemu sercu Wielki Orędownik Kościoła i naszej Ojczyzny.

2. W poniedziałek obchodzi swoje imieniny nasz ojciec Łukasz. Msza św. w intencji Solenizanta będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o godz.11.00. Już dziś serdecznie życzymy ojcu Łukaszowi Bożego błogosławieństwa na każdy dzień jego posługi kapłańskiej oraz szczególnej opieki Matki Bożej Jasnogórskiej.

3. Święta Siostra Łucja, wizjonerka z Fatimy mówiła, że Bóg postanowił pozostawić światu dwa szczególne środki zaradcze przeciwko złu: Różaniec i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. W miesiącu październiku jesteśmy zaproszeni, aby modlić się na Różańcu. W naszym kościele Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie po wieczornej Eucharystii o godz.17.00, natomiast w niedzielę po Sumie o godz.11.00.

4. Wspólnota Szkół Katolickich w Czerwiennem serdecznie zaprasza w piątek 22 października na III Sympozjum Naukowe pod tytułem „Wpływ Prymasa Tysiąclecia bł. Stefana kard. Wyszyńskiego na losy Europy, Polski i środowiska lokalnego”. Szczególnie serdecznie zapraszamy wszystkich świadków życia i posługi błogosławionego Stefana kard. Wyszyńskiego tu na Bachledówce.

5. Postępują prace przy budowie Domu Pamięci bł. Stefana Wyszyńskiego. W tym roku planujemy wymurowanie wszystkich ścian budynku i założenie odwodnienia. Pokrycie budynku przewidziane jest w przyszłym roku. Dziękujemy z serca za wszelkie wsparcie materialne i modlitewne.

6.  Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, w związku z tym serdecznie prosimy wszystkich, którzy mają groby swoich bliskich na naszym parafialnym cmentarzu, o uporządkowanie nagrobków. Jednocześnie przypominamy i prosimy, aby ziemię, trawę i inne odpady organiczne wyrzucać na skarpę po lewej stronie przed wejściem na cmentarz.

7. W zakrystii przyjmujemy ofiary na wypominki: całoroczne (odczytywane w niedziele przed Mszą św. o godz.8.00 i 11.00), miesięczne (w intencji których sprawować będziemy Msze św. przez cały miesiąc listopad) oraz jednorazowe (na procesję po cmentarzu w dniu Wszystkich Świętych).

8. Tydzień temu obchodziliśmy XXI Dzień Papieski. Zbierane były ofiary do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W naszej parafii zebraliśmy ponad dwa tysiące złotych. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie.

8. Grupa wolontariatu „Drużyna Józefa” z Czerwiennego serdecznie zaprasza w przyszłą niedzielę na kiermasz jesienny, który odbędzie się po Mszach św., aby wesprzeć bardzo chore dzieci.

9. W sobotę, 23.10. prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła:

P. Anna Bartol 257, P. Krystyna Jarosz 255, P. Danuta Miśkowiec 257 A, P. Katarzyna Palider 257 B, P. Stanisława Dudek 263. Serdeczne  „Bóg zapłać” paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.