OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU 28.11.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU 28.11.2021

1. Dziś rozpoczyna się w Kościele katolickim Adwent, czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Najbardziej charakterystycznym nabożeństwem i zwyczajem adwentowym są Roraty, czyli uroczysta Msza św. sprawowana ku czci Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele Msze św. roratnie będą sprawowane o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

2. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej w Czerwiennem serdecznie zapraszają na „Poetyckie Zaduszki z bł. Stefanem Kard. Wyszyńskim”. Zaduszki, to spektakl słowno-muzyczny połączony z modlitwą za zmarłych, oparty m.in. o nauczanie Prymasa Tysiąclecia, w wykonaniu nauczycieli i uczniów. Odbędzie się on dziś, bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. o godz.16.00. Serdecznie zapraszamy.

3. Przez Adwent, po Mszy św. o godz.8.00 będziemy śpiewali Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Natomiast od poniedziałku rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają następujące święta i uroczystości:

– we wtorek, święto św. Andrzeja, apostoła

– w piątek, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

– w sobotę, wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

5. Został zawieszony w naszym parafialnym kościele obraz błogosławionego Prymasa Tysiąclecia Stefana kard Wyszyńskiego. Oraz ten został namalowany już w tamtym roku przez s. Michalinę, karmelitankę klazurową z Katowic. Dzieło to kosztowało parafię 10 tyś zł, ale połowę tej kwoty, czyli 5 tys. zł przekazała rodzina Rafacz z Ubocy, za co też z całego serca dziękujemy. Ramę wykonał p. Jan Klejka z Bustryku. Obraz jest symboliczny, ukazuje kard. Wyszyńskiego na tle Ikony Jasnogórskiej, przed którą się modlił niemal przez całe swoje życie. Cieszymy się, że postać wielkiego świętego Prymasa w ten sposób została upamiętniona w naszym kościele.

6. W przyszłą niedzielę, bezpośrednio po Mszy św. o godz.16.00, zapraszamy na  wyjątkowy koncert kwartetu na akordeony pod dyrekcją znanego nam ojca Ireneusza Wybraniaka. Serdecznie zapraszamy.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek ojciec Piotr odwiedzi z posługą sakramentalną chorych i starszych w naszej parafii. W tym dniu Ojcowie w Sakramencie Pokuty i Pojednania będą służyli już od 16.00. Natomiast w pierwszą sobotę na godz. 15.00 zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca Maryi. Po nabożeństwie pierwszosobotnim będzie sprawowana Najświętsza Eucharystia, a po niej formacyjne spotkanie Róż Różańcowych. Serdecznie zapraszamy.

8. Dziś podczas Mszy św. o godz.11.00 będziemy modlili się w intencjach o. Piotra, który obchodzi swoje 60-te urodziny. Już dzisiaj dostojnemu Jubilatowi składamy najserdeczniejsze życzenia.

9. W zakrystii są poświęcone opłatki na stół wigilijny, wigilijne świece Caritas oraz lampiony dla dzieci na Roraty.

10. Do końca miesiąca o godz.17.00 sprawowana jest Msza św. za zmarłych z wypominek listopadowych, poprzedzona modlitwą różańcową od godz.16.15. Od tej środy różaniec rozpoczynamy o godz.16.30 i zapraszamy poszczególne róże różańcowe do poprowadzenia tej modlitwy.

11. Dziś przed kościołem, po każdej Mszy św. odbywa się kiermasz ciast. Młodzież z Zespołu „Bachledówka” w ten sposób pragnie zebrać pieniążki na wydanie płyt ze swoimi utworami. Zachęcamy gorąco do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.

12. Bardzo dziękujemy Paniom z minionej soboty za posprzątanie kościoła i kaplicy i za złożoną ofiarę na kwiaty, jednocześnie prosimy w najbliższą sobotę, tj. 04.12. kolejne osoby do posprzątania kaplicy i kościoła: P.Monika Bafia 274, P. Małgorzata Lasak 271 A, P. Maria Jarosz 272, P. Bogusława Karwaczka 272 A, P. Anna Jarosz 278 .