Ogłoszenia parafialne na XXXII Niedzielę zwykłą 7.11.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 07.11.2021r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:

– we wtorek, rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

– w środę, wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

– w czwartek, wspomnienie św. Marcina z Tours

– w piątek, wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

– w sobotę, wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników polskich

2. Już dziś zapraszamy na doroczne uroczystości w związku z Narodowym Świętem Niepodległości. W czwartek 11 listopada, przy Krzyżu Konfederatów Barskich na Budzu, o godz.14.00, będzie sprawowana Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. Po Eucharystii będzie miał miejsce Apel Poległych. Wraz z Dyrekcją Szkół Katolickich serdecznie zapraszamy na tę Uroczystość. W naszym kościele Msze św. w tym dniu będą o godz. 8.00, 11.00 i 17.00 wieczorem.

3. W Uroczystość Wszystkich Świętych, zmarł tragicznie nasz parafianin Tomasz Skupień. Pogrzeb odbył się w parafii w Białym Dunajcu.

4. We wtorek, 9 listopada po Eucharystii wieczornej ok. 17.30 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

5. Dzisiaj, po Mszach św., młodzież naszej parafii będzie rozprowadzać kolejny numer naszego miesięcznika „Mons Dei”. Zapraszamy do owocnej lektury i do wsparcia tej młodzieżowej inicjatywy.

6. W miesiącu listopadzie różaniec św. w kościele rozpoczynamy o 16.15. W ramach tej modlitwy będziemy odczytywali wypominki za naszych zmarłych i modlili się w ich intencjach.

7. W sobotę, 13 listopada prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Małgorzata Jabłońska 321 C, P. Anna Miśkowiec 342 B, P. Maria Zarycka 366 – Ratułów, P. Stanisława Zarycka 345, P. Beata Bańka 321D. Bardzo serdecznie dziękujemy paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.