OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 26.12.2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 26.12.2021r.

1. W dzisiejszym kryzysie rodziny i małżeństwa, Święta Rodzina jest dla nas wzorem życia opartego na miłości Pana Boga, bliźniego i wzajemnym zaufaniu. Jest przykładem dla małżeństw i rodzin, że mimo wszelkich trudności i problemów, warto niezmiennie pokładać w Bogu nadzieję i budować między sobą głębokie relacje. Życzymy rodzinom naszej parafii, aby mimo różnych trudności, były silne wiarą w Pana Boga, a rodzinom skłóconym i rozbitym, aby na nowo wróciły na drogę wzajemnej miłości i przebaczenia. Dziś z racji Święta Świętej Rodziny, podczas każdej Eucharystii będzie miało miejsce odnowienie Sakramentalnych przyrzeczeń małżeńskich.

2. Zaraz po świętach udamy się z wizytą duszpasterską, która obędzie się w dniach od 28 do 30 grudnia włącznie. W tym roku odwiedzimy rodziny, które zaprosiły nas na Kolędę i wpisały się na listę. Już teraz dziękujemy za Waszą otwartość, życzliwość, ofiarność i gościnność. Prosimy o transport. Program Kolędy jest wywieszony w gablocie w przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej.

3. W piątek zakończenie roku kalendarzowego. Na Msze św. dziękczynną oraz uroczyste Te Deum przed Najświętszym Sakramentem zapraszamy o godz.17.00. Zapraszamy w tym dniu na Pasterkę Noworoczną o godz.24.00. W sobotę przypada pierwszy dzień Nowego Roku, a w liturgii Kościoła obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane według porządku niedzielnego, czyli o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 13.00 i 16.00.

4. Z całego serca „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do tak wspaniałego przygotowania naszego kościoła do obchodów Świąt Narodzenia Pańskiego. Panom, którzy przygotowali choinkę, szopkę, Związkowi Podhalan za ubieranie Choinek, pani Zofii Kwiaciarce za wspaniałe dekoracje kościoła.

5. Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie owsa.

6. Pierwszą sobota wypada w Nowym Roku stąd Róże Różańcowe  i czcicieli Niepokalanego Serca Maryi zapraszamy na wieczorną Eucharystię o godz.16.00. Po Eucharystii modlitwa różańcowa i zmianę tajemnic różańcowych.

7. W piątek, 31 grudnia, Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski udziela dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru tego dnia.

7. W przyszły piątek 31 grudnia prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Marzena Gał 292A, P. Katarzyna Zarycka 293 A, P. Ewa Kicak 352, P. Edyta Molek 294, P. Paulina Rafacz 332 Uboc Dziękujemy paniom z minionego czwartku za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.

8. Zaopatrzony Sakramentami św. wczoraj wieczorem zmarł Stanisław Zarycki. Pogrzeb odbędzie się w środę, 29 grudnia o godz.13.00. Wprowadzenie trumny z ciałem zmarłego do kościoła o godz.12.00, a potem modlitwa różańcowa o pokój duszy dla ś.p. Stanisława.

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2021

PARAFIA MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W CZERWIENNEM

 Dzień 1 – WTOREK – 28 XII 2021, od godz.9.00

I.   Kapłan 1 – BRZUCHACZE I DROGA PRYMASOWSKA

(od p.Zaryckich, nr 366 w dole – potem droga od dołu do kościoła)

II.  Kapłan 2 – NĘDZE – Budz dołem, nowa droga przez ZARYCKIE i U KULÓW, lewa strona; (od p.Szczechowiczów do p.Guzików przy Kopciowej drodze)

III. Kapłan 3 – ZARYCKIE I BOJASI, lewa strona po stronie szkoły

(od Kopciowej drogi od p. Łackowej, nr 224, do p.Żołnierczyków, nr 269)

IV. Kapłan 4 – BUDZ – góra, do KULÓW

(od p.Zaryckich, nr 171, do p.Zaryckich, nr 206)

Dzień 2 – ŚRODA – 29 XII 2021, od godz.9.00

 V.      Kapłan 1 – ZARYCKIE – prawa strona, naprzeciw szkoły od dołu;

(od p.Marii Ciągwy, nr 209 do p.Słodyczków, nr 251A)

VI.     Kapłan 2 – CENTRUM – lewa strona, do SABAŁÓW

(od p.Miśkowców, nr 254, do p.Gładkich, nr 274)

VII.    Kapłan 3 – CENTRUM – SABAŁY – przy i za OSP i w dole pod Szczurówkami;

(od p.Dziedziców, nr 279A, nr: 281, 281A, 282, 352, 285, do p.Bobaków, nr271)

VIII.  Kapłan 4 – SZCZURÓWKI i UBOC

(od p.Brzuchaczów, nr 292, w stronę N.Bystrego i potem do p.Pazdura, nr 333)

Dzień 3 – CZWARTEK – 30 XII 2019, od godz. 9.00

 IX.    Kapłan 1 – Od Zapasieki pod Bustrykiem i WRÓBLOWA DOLINA

(od p. Matuszczaków, nr351, nr: 322, potem nr: 319, 320, do p. Królów, nr 308C)

X.     Kapłan 2 – SKUBISY, WRÓBLOWA DOLINA i wokół Starej Dzwonnicy

(od p. Walkoszów, nr 308B, do p. Florynów, i powrót do p. Kułachów, nr 296A)

XI.    Kapłan 3 – SKUBISY I DOZIEMIANÓW – naprzeciw Dzwonnicy od góry

(Od p.Jaroszów, nr 282A, do p. Dziadkowców, nr 304A)

XII.  Kapłan 4 – Mrugałowa Droga i KUBIRÓWKA

(Od p. Wirmańskich, nr 309B, potem domy w polach i powrót dołem do p. Komperdów, nr 321A) 

· Prosimy o transport na kolędę i z kolędy! · Kto nie może przyjąć Kapłana po Kolędzie w proponowanym terminie może to zrobić w PIĄTEK, tj. 31 XII 2019 w godzinach od 9.00 – 12.00 lub w innym terminie po uprzednim kontakcie z ojcem Proboszczem.