Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną 22.05.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VI NIEDZIELĘ

WIELKANOCNĄ – 22.05.2022r.

1. Dziś w naszej Parafii, podczas Mszy św. o godz.11.00, będziemy przeżywali doroczną Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Polecamy waszej szczególnej modlitwie dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Chrystusa Pana do swoich serc.

2. W miesiącu maju, który jest szczególnie poświęcony nabożeństwu ku czci Najświętszej Maryi Panny, wszystkich gorąco zapraszamy do codziennego udziału w Majówkach, które śpiewamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Sumie o godz.11.00.

3. Od środy zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Msze św. wieczorne i modlitwę do Ducha św. Po Mszy św. próby asysty. Obecność obowiązkowa.

4. W czwartek będziemy obchodzili wyjątkowe święto – Dzień Matki. W tym dniu, w sposób szczególny pragniemy pamiętać o naszych mamach żyjących i zmarłych, wyrażając im nade wszystko naszą miłość, wdzięczność i szacunek. Po Mszy św. wieczornej udzielimy wszystkim przybyłym mamom indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

5. W piątek o godz. 17:00 spowiedź św. dla młodzieży przed bierzmowaniem, dla rodziców i wszystkich chętnych.

6. W sobotę 28.05. przypada liturgiczne wspomnienie bł. Kard. Wyszyńskiego. Przed wieczorną Eucharystią będziemy przeżywali Nowennę za wstawiennictwem Bł. Prymasa.  Nabożeństwo to rozpoczynamy o godz.18.00, a po nim Msza św. zbiorowa, na którą intencje można składać do przygotowanej skrzyneczki w przedsionku kościoła.

7. W sobotę podczas Mszy św. o godz. 11:00 Ks. Bp. Janusz Mastalski udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży z klas siódmych i ósmych. Kandydatów do bierzmowania polecamy waszej pamięci modlitewnej.

8.  W sobotę 28.05, odbędą się na Jasnej Górze święcenia kapłańskie naszych paulińskich diakonów, wśród których jest brat diakon Przemka, który przez kilka miesięcy przebywał na praktyce duszpasterskiej w naszej parafii. W związku z tym wyjątkowym wydarzeniem organizowana jest z naszej parafii jednodniowa pielgrzymka na te uroczystości, na Jasną Górę i w drodze powrotnej do Leśniowa – Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin. Wyjazd autokaru na Jasną Górę w sobotę, o godz.5.00 rano z parkingu przed kościołem. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.

9. W poniedziałek nasza Scholka parafialna zaprasza na godz.19.30 na  nabożeństwo majowe przy dzwonnicy przy posesji Państwa Wirmańskich.

10.   W przyszły piątek kościół i kaplicę posprzątają rodzice wraz z młodzieżą, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. „Bóg zapłać” rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy w ubiegłym tygodniu posprzątali kaplicę i kościół oraz złożoną ofiarę na kwiaty.

11. (na Sumie) Zapowiedzi:

Jakub Papież – kawaler z parafii tutejszej i Ewelina Rybak, panna z parafii NMP Królowej Polski w Wrzawach – zapowiedź 3

Tomasz Miechurski – kawaler z parafii tutejszej i Natalia Szczechowicz, panna z parafii św. Anny w Zębie – zapowiedź 1

Pragną oni zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami jest zobowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.