Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ

TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 12.06.2022r.

1. Dziś, w niedzielę o godz.11.00, o. Przemysław, pauliński neoprezbiter, odprawi Msze św. Prymicyjną w naszym kościele. Zapraszamy na tę wyjątkową uroczystość, aby podziękować Panu Bogu za dar Chrystusowego Kapłaństwa, przyjąć dar błogosławieństwa prymicyjnego tym bardziej, że nasz neoprezbiter przez ostatnich kilka miesięcy przebywał na praktyce duszpasterskiej w naszej parafii.

2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wyjdziemy z Panem Jezusem, obecnym w Najświętszym Sakramencie na ulice naszej miejscowości, aby nade wszystko wyznać naszą wiarę i prosić Pana Boga o błogosławieństwo dla naszej parafii. Trasa tegorocznej procesji Bożego Ciała będzie następująca. Rozpoczynamy uroczystą Mszą św. o godz.10.00 przed budynkiem Szkoły Podstawowej, następnie w procesji udamy się do pierwszego ołtarza u Państwa Jarosz. Drugi ołtarz przy domu Państwa Zubek, trzeci u Państwa Bobak oraz czwarty u Państwa Barnaś. Zakończenie procesji odbędzie się w kościele na Bachledówce. Serdecznie prosimy wyznaczone rodziny i ich sąsiadów o przygotowanie ołtarzy i ich udekorowanie. Członków Ochotniczej  Straży Pożarnej w Czerwiennem prosimy o pomoc w pokierowaniu ruchem oraz zabezpieczenie przejścia procesji. Prosimy także o przygotowanie i ozdobienie trasy procesji oraz transport feretronów, chorągwi i baldachimu. Zapraszamy dziewczynki I komunijne do sypania kwiatów. W zakrystii można odebrać banery na dekoracje, obrusy, lichtarze i świece. Postarajmy się, jak możemy najpiękniej, aby godnie uczcić Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W zakrystii są do nabycia piękne dekoracje na przystrojenie naszych domów.

3.  Trwają Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nasz Zbawiciel przekazał św. Małgorzacie Marii Alacoque obietnice dla tych, którzy czczą Jego Najświętsze Serce. Mówił o szczególnych łaskach i  pociechach w utrapieniu, o darze pokoju w rodzinach, gdzie jest czczone Jego Najświętsze Serce. Wszystkich gorąco zachęcamy i zapraszamy do codziennej, ufnej modlitwy. Nabożeństwa czerwcowe są sprawowane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz.18.00, a w niedzielę po Sumie o godz.11.00.

4. W najbliższą sobotę 18.06 Męska Grupa Modlitewna zaprasza do Kaplicy Prymasowskiej na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz.21.00. W programie modlitwa różańcowa, konferencja, Eucharystia i na zakończenie Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszamy.

5. W przyszłą sobotę do posprzątania kościoła i kaplicy prosimy następujące panie: P. Genowefa Zubek 266 A, Bożena Piszczór 267, Maria Żołnierczyk 269, Józefa Wyroba 266 C, Maria Komperda 266 C „Bóg zapłać” paniom z minionej soboty  za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz złożoną ofiarę na dekoracje.