Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 05.06.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ

ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 05.06.2022r.

1. Niedziela Zesłania Ducha Świętego przypomina nam, że potrzebujemy mocy Ducha na każdy dzień naszego życia. Prosimy dziś szczególnie o Dary Ducha Świętego dla całego Kościoła, naszej parafii i każdego z nas osobiście. Pamiętamy wymowne wołanie Ojca św. Jana Pawła II podczas pielgrzymki do Polski, aby Pan Bóg odnowił oblicze tej ziemi. I tak się stało! Dziś także my wołajmy o odnowienie duchowe kościoła, naszych rodzin i naszych serc.

2. Trwają Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nasz Zbawiciel przekazał św. Małgorzacie Marii Alacoque obietnice dla tych, którzy czczą Jego Najświętsze Serce. Mówił o szczególnych łaskach i  pociechach w utrapieniu, o darze pokoju w rodzinach, gdzie jest czczone Jego Najświętsze Serce. Wszystkich gorąco zachęcamy i zapraszamy do codziennej, ufnej modlitwy. Nabożeństwa czerwcowe są sprawowane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz.18.00, a w niedzielę po Sumie o godz.11.00.

3.  Za tydzień, w niedzielę o godz.11.00, o. Przemysław, pauliński neoprezbiter, odprawi Msze św. Prymicyjną w naszym kościele. Zapraszamy na tę wyjątkową uroczystość, tym bardziej, że nasz neoprezbiter przez ostatnich kilka miesięcy przebywał na praktyce duszpasterskiej w naszej parafii.

4. Jutro w liturgii Kościoła obchodzimy święto NMP Matki Kościoła, popularnie drugi dzień Zielonych Świątek. W tym dniu Msze św. będą sprawowane o godz.8.00, 11.00 i o 18.00.

5. W przyszłą sobotę do posprzątania kościoła i kaplicy prosimy następujące panie: P. Janina Szczechowicz 264, P. Grażyna Stopka 263 A, P. Maria Piszczór 263 A, P. Maria Bobak 266 D, P. Justyna Antoł 267 . „Bóg zapłać” paniom z minionej soboty  za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz złożoną ofiarę na dekoracje.

6. (na Sumie) Zapowiedzi:

Tomasz Miechurski – kawaler z parafii tutejszej i Natalia Szczechowicz, panna z parafii św. Anny w Zębie – zapowiedź 3

Pragną oni zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami jest zobowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.