OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 03.07.2022r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 03.07.2022r.

1. W tym tygodniu przypada:

– w poniedziałek, rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

– w środę, wspomnienie bł Marii Teresy Ledóchowskiej

– w piątek, wspomnienie św. Jana z Dukli

2. Informujemy, że 23 lipca wyrusza z naszego parafialnego kościoła na Bachledówce 41 Piesza Pielgrzymka Góralska. Zachęcamy i zapraszamy całe rodziny jak też osoby indywidualne do udziału w tym niezwykłym przeżyciu duchowym. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii. Szczegółowe informacje na stronie internetowej pielgrzymki i naszej parafialnej.

3. W związku z Pielgrzymką Góralską, dziś,  po każdej Mszy Świętej, zapraszamy na degustacją i sprzedaż domowych ciast, w celu zebrania potrzebnych środków na organizację 41 Pieszej Pielgrzymki Góralskiej ma Jasną Górę. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję poprzez pieczenie ciast, ale już teraz dziękujemy za każdą złożoną ofiarę na potrzeby pielgrzymki.

4. Zapraszamy też do udziału w jednodniowej pielgrzymce autokarowej, w niedzielę 31 lipca, w dniu, w którym na Jasną Górę będzie wchodziła Piesza Pielgrzymka Góralska. Wyjeżdżamy o 6 rano, aby po przyjeździe do Częstochowy wspólnie z pielgrzymami wejść do Sanktuarium i uczestniczyć w uroczystej Mszy św. o godz.14.30. Po Apelu Jasnogórskim udamy się w drogę powrotną na Bachledówkę. Zapisy w zakrystii, z podaniem numeru pesel potrzebnego do ubezpieczenia. Serdecznie zapraszamy.

5. Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej zaprasza dziś osoby chore i w podeszłym wieku na PODHALAŃSKI DZIEŃ CHORYCH. Od 14.00 okazja do spowiedzi, o 15.30 Msza św. z namaszczeniem chorych i błogosławieństwem lurdzkim.

6. W przyszłą sobotę do posprzątania kościoła i kaplicy prosimy następujące panie: P. Anna Bobak 271 A, P. Helena Zarycka 270, P. Justyna Baran 270, P. Anna Jarosz 272, P. Monika Bafia 274. „Bóg zapłać” paniom z minionej soboty  za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz złożoną ofiarę na dekoracje.

7. ZAPOWIEDZI: Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Adrian Jan Jarosz, kawaler, tutejsza parafia i Klaudia Kmin, panna, parafia p.w. M.B. Królowej Polski w Miętustwie, zapowiedź 2. Jeżeli ktoś wiedziałby o przeszkodach kanonicznych zachodzących pomiędzy tymi osobami, proszony jest, aby powiadomić urząd parafialny.