OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 07.08.2022r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 07.08.2022r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają następujące święta i wspomnienia liturgiczne:

– we wtorek, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy

– w środę, święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

– w czwartek, wspomnienie św. Klary

– w sobotę,  święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej

2. W najbliższą sobotę, 13 sierpnia, o godz.19.15, na placu przy kościele odbędzie się u nas na Bachledówce III Wieczornica z Kard. Stefanem Wyszyńskim, czyli Koncert w formie dziękczynienia za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia. W tym roku Koncert odbędzie się pod tytułem: „Pokój światowy zaczyna się od pokoju naszego serca”. Wójt Gminy Czarny Dunajec, Centrum Kultury i Promocji Gminy oraz nasza Parafia zapraszają na to wyjątkowe dla Gminy i naszego regionu wydarzenie, podczas którego usłyszymy znaną i cenioną wokalistkę Stanisławę Celińską z Zespołem, reprezentantów zespołów regionalnych z Gminy Czarny Dunajec, Kapelę Góralską Krzysztofa Czecha oraz inne zespoły. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach w przedsionku kościoła i w gablotach informacyjnych przy wejściu.

3. W związku z tym wydarzeniem nasza parafia organizuje festyn w postaci „stołów regionalnych”, z którego dochód będzie przeznaczony na budowę Domu Pamięci Stefana Kard. Wyszyńskiego. Rada Parafialna zaprasza osoby, które pragną pomóc w tym dziele, na spotkanie organizacyjne, jutro, w poniedziałek o godz.19.00 w Domu zakonnym na Bachledówce. Prosimy nade wszystko przedstawicieli Kół Różańcowych, Związku Podhalan, Szkoły, Straży Pożarnej, jak też wszystkich ludzi dobrej woli, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby wesprzeć to dzieło.

4. KustoszSanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu zaprasza na Uroczystości odpustowe ku czci Wniebowzięcia NMP, 14 i 15 sierpnia. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie w gablocie przy wejściu do kościoła.

5. W przyszłą sobotę do posprzątania kościoła i kaplicy prosimy następujące panie: P. Agata Mglej 292, P. Marzena Gał 292A, P. Katarzyna Zarycka 293 A, P. Ewa Kicak 352, P. Edyta Molek 294 „Bóg zapłać” paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz złożoną ofiarę na dekoracje.

6. ZAPOWIEDZI NA SUMIE: Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Wojciech Stanuch, kawaler z parafii p.w. Niepokalanego Serca NMP w Zakopanem i Honorata Wyrostek, panna z parafii tutejszej, zapowiedź 2. Bartłomiej Cudzich, zamieszkały w Wiedniu i Veronica Cudzich, panna z parafii tutejszej, zapowiedź 2. Jeżeli ktoś wiedziałby o przeszkodach kanonicznych zachodzących pomiędzy tymi osobami, proszony jest, aby powiadomić urząd parafialny.