OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 14.08.2022r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają następujące święta i wspomnienia liturgiczne:

– jutro, w poniedziałek, uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Po każdej Eucharystii poświęcimy przyniesione zioła i kwiaty.

– w środę, święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej

– w sobotę, wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

2. Wczoraj przeżyliśmy w naszej parafii na Bachledówce przepiękny Koncert, III Wieczornicę z Kard. Stefanem Wyszyńskim, jako dziękczynienie za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia. Wspaniali wykonawcy, pomimo niesprzyjającej pogody licznie przybyli goście, którzy wypełnili plac przed kościołem, świetna organizacja naszych parafian sprawiły, że mogliśmy uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu. Pragnę podziękować nade wszystko panu Wójtowi z Gminy Czarny Dunajec, pani Dyrektor  Ośrodka Kultury, radzie parafialnej, naszym strażakom, Związkowi Podhalan, Szkole w Czerwiennem, właścicielom Hotelu Bachledówka i naszym kochanym parafianom za ogrom pracy przy przygotowaniu tej wyjątkowej Uroczystości. Dziękujemy za wspaniałe zorganizowanie kiermaszu w postaci „stołów regionalnych”, z którego dochód został przeznaczony na budowę Domu Pamięci Stefana Kard. Wyszyńskiego.  Dziś jeszcze będzie otwarty namiot na placu parkingowym. Zapraszamy na herbatkę i wspaniałe ciastko z domowych wypieków.

3. KustoszSanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu zaprasza na Uroczystości odpustowe ku czci Wniebowzięcia NMP. Dziś, o północy, Pasterkę Maryjną odprawi ks. Bp Artur Miziński, natomiast Sumę odpustową 15 sierpnia o godz.11.30 sprawować będzie nasz Metropolita Ks. Abp Marek Jędraszewski. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła.

4. W przyszłą niedzielę, w ramach ogólnopolskiej inicjatywy, organizowana jest w Nowym Targu Procesja Różańcowa, która o godz.15.00 rozpocznie się przed kościołem NSPJ i zakończy około 16.00 ma Rynku Miasta.

5. W przyszłą sobotę do posprzątania kościoła i kaplicy prosimy następujące panie: P. Paulina Rafacz 332 Uboc, P. Magdalena Gąsienica-Byrcyn 339 Uboc, P. Jadwiga Wirmańska 309 B Uboc, P. Krystyna Staszel 330 Uboc, P. Zofia Rafacz 332 Uboc. „Bóg zapłać” paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz złożoną ofiarę na dekoracje.

6. ZAPOWIEDZI NA SUMIE: Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Wojciech Stanuch, kawaler z parafii p.w. Niepokalanego Serca NMP w Zakopanem i Honorata Wyrostek, panna z parafii tutejszej, zapowiedź 3. Bartłomiej Cudzich, zamieszkały w Wiedniu i Veronica Cudzich, panna z parafii tutejszej, zapowiedź 3. Jan Krzysiak, kawaler z parafii św. Józefa w Cichem i Karolina Kalisz, panna z parafii tutejszej, zapowiedź 1. Jeżeli ktoś wiedziałby o przeszkodach kanonicznych zachodzących pomiędzy tymi osobami, proszony jest, aby powiadomić urząd parafialny.