Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą 9 października 2022

Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą

  • W tym tygodniu przypada: w czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera; w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła;
  • Trwa miesiąc październik, nabożeństwa różańcowe, odprawiamy codziennie po Mszy świętej wieczornej, a w niedziele po sumie, o godz. 11:00. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do wspólnego odmawiania różańca. Zapraszamy młodzież i dzieci, a zwłaszcza te, które przygotowują się do pierwszej Komunii św. Kandydaci do sakramentu bierzmowania zaproszeni są na nabożeństwa różańcowe w środy i w soboty.
  • Za tydzień w Kościele polskim będziemy obchodzili XXII Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. zbierane będą do puszek ofiary na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, na pomoc dla ubogiej i utalentowanej młodzieży.
  • W zakrystii przyjmujemy ofiary na wypominki: całoroczne (odczytywane w niedziele przed Mszą św. o godz.8.00 i 11.00), miesięczne (w intencji których sprawować będziemy Msze św. przez cały miesiąc listopad) oraz jednorazowe (na procesję po cmentarzu w dniu Wszystkich Świętych).
  • W piątek, 7 października przypadało wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Jest to zarazem patronalne święto Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Z tej okazji dziś, w niedzielę, po Mszy świętej wieczornej o godz.16.00, w naszym domu zakonnym, odbędzie się okolicznościowe spotkanie, na które zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca.
  • Są jeszcze wolne miejsca na jednodniową autokarową pielgrzymkę do sanktuarium błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie. W drodze do sanktuarium odwiedzimy kopalnię soli w Bochni. Pielgrzymka odbędzie się 18 października br. Zapisy z podaniem numeru pesel przyjmujemy w zakrystii.
  • Halina Kułach 296 A, P. Grażyna Adamek 296 B, P. Maria Wirmańska 295, P. Edyta Kułach 306.Bóg zapłać” paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz złożoną ofiarę na kwiaty.
  •  Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Stanisław Wyroba, kawaler z tutejszej parafii i Kinga Dziedzic, panna z parafii p.w. św. Jacka w Groniu. Zapowiedź II.