OGŁOSZENIA PARAFIALNE W UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20.11.2022r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE W UROCZYSTOŚĆ

CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20.11.2022r.

1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca, który powierzył Mu wieczne królowanie. Dziś po Mszy Św. o godz: 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata.

2. Ze smutkiem przekazuję informację, że w nocy tj. 18/19 listopada br. przeżywszy 69 lat, 49 lata życia zakonnego, 43 lat kapłaństwa, zmarł śp. o. STANISŁAW JAROSZ. Msza Święta żałobna zostanie odprawiona dnia 22 listopada 2022 r. (wtorek) o godz. 11.00 w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie.  Natomiast Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana Wątroby – Ordynariusza Rzeszowskiego zostanie odprawiona dnia 23 listopada 2022 r. (środa) o godz. 12.00 w kościele pw. M.B. Częstochowskiej w Czerwiennym–Bachledówce po niej nastąpi przeniesienie ciała Zmarłego i złożenie w grobowcu paulińskim, wśród modlitw współbraci, na cmentarzu parafialnym w Czerwiennym-Bachledówce. Dziś, po Mszy św. o godz.16.00, jutro po Eucharystii o 17.00 zapraszamy do Kaplicy Prymasowskiej na modlitwę Różańcową w intencjach naszego o. Stanisława. Natomiast we wtorek wieczorem, po wieczornej Mszy św. rozpocznie się czuwanie modlitewne w int. Zmarłego, kiedy będziemy oczekiwali na przyjazd trumny z ciałem z Brdowa. Zapraszamy do licznego udziału w tych uroczystościach. Na Msze św. pogrzebową w środę zapraszamy wszystkie Poczty Sztandarowe, Kapelę góralską, naszych Druhów Strażaków i wszystkich ludzi dobrej woli, abyśmy godnie uczcili pamięć wspaniałego kapłana i zakonnika paulińskiego, a naszego rodaka o. Stanisława.

3.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:

– w poniedziałek, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

– we wtorek, wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. W związku z tym, pragniemy serdecznie podziękować panu Kamilowi, organiście w naszej parafii za troskę o piękno liturgii i jednocześnie życzymy, aby ta posługa Panu Bogu i ludziom przynosiła obfite łaski w jego życiu.

– w czwartek, wspomnienie świętych męczenników Andrzeja prezbitera i towarzyszy

– w niedzielę, rozpoczynamy czas Adwentu. Już dziś zapraszamy dzieci na wieczorne roraty. W zakrystii są do nabycia lampiony adwentowe.

4. 10 grudnia w Zakopanem wystawione zostanie wyjątkowe przestawienie muzyczne – Oratorium Bachledowiańskie „Równoj ku Górze”. To muzyczny dialog inspirowany nauką Prymasa Tysiąclecia bł. kard. Stefanem Wyszyńskimi oraz jego spotkaniami z góralami na Bachledówce. Oratorium będzie można zobaczyć w Kościele św. Krzyża – na zakończenie obchodów 25-lecia wizyty Jana Pawła II pod Giewontem. Z całego serca zapraszamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu duchowym i artystycznym. Bilety w cenie od 100 do 300 zł. można nabyć u naszej pani Prezes Związku Podhalan w Czerwiennem, w recepcji Hotelu Bachledówka oraz przez stronę internetową.

5. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej w Czerwiennem serdecznie zapraszają na „Poetyckie Zaduszki”. Zaduszki, to spektakl słowno-muzyczny połączony z modlitwą za zmarłych, w wykonaniu nauczycieli i uczniów. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę, 27 listopada, bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. o godz.16.00. Serdecznie zapraszamy.

6. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933. Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.

7.  W przyszłym tygodniu homilie podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych będzie głosił o. Paweł, Jezuita z „GÓRKI” w Zakopanem. Będzie mówił o problemie uzależnień, szczególnie od alkoholu.

8. Już dziś zapraszamy na rekolekcje dla mężczyzn, które odbędą się w naszym Domu Rekolekcyjnym na Bachledówce w dniach od 9 do 11 grudnia tego roku.

9. W najbliższą sobotę do posprzątania kościoła i kaplicy zapraszamy następujące panie:

P. Elżbieta Wyrostek 187 C, P. Dorota Kordeczka 188 A, P. Krystyna Mazurska 205 A, P. Bernadeta Zarycka 206, P. Bronisława Zarycka 207.Bóg zapłać” paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz złożoną ofiarę na dekorację kościoła.