OGŁOSZENIA PARAFIALNE W UROCZYSTOŚĆ

POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA – 30.10.2022r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE W UROCZYSTOŚĆ

POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA – 30.10.2022r.

1. Dzisiaj wspominamy rocznicę konsekracji naszej świątyni, w której Pan Bóg udziela nam swoich darów: wysłuchuje modlitw, obdarza miłosierdziem i karmi Ciałem swego Syna. Kościół ten jest także znakiem naszej wiary i naszym wspólnym domem, gdzie spotykamy się jako wspólnota ludzi wierzących. Pragniemy dziś podziękować Panu Bogu za budowniczych, dobrodziejów i ofiarodawców tej pięknej świątyni, ale też chcemy błagać o łaskę, abyśmy jako parafia byli Kościołem żywym i wiernym Panu Bogu w realiach naszego codziennego życia.

2. We wtorek, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz.8.00, 10.00 i 16.00. Msza św. o godz.10.00 będzie sprawowana w Kaplicy na cmentarzu, a po niej odbędzie się procesja z wypominkami.

3. W środę, 2 listopada, w Dzień Zaduszny Msze św. o godz.8.00 i 11.00 w kościele, natomiast o godz.16.15 w Kaplicy na cmentarzu będziemy modlili się na różańcu z wypominkami za zmarłych, a o godz.17.00 będzie sprawowana Eucharystia. Wierni, którzy w tych dniach pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny w intencjach zmarłych.

4. Kończy swoją posługę w naszej parafii pan Piotr Zarycki, nasz organista. Uroczyste pożegnanie będzie miało miejsce dziś, podczas Sumy o godz.11.00. Nowym organistą będzie młody człowiek, nasz parafianin Kamil Bednarz.

5. W poniedziałek, po wieczornej Eucharystii zakończenie październikowych Nabożeństw Różańcowych. Zapraszamy w tym dniu szczególnie dzieci i młodzież, którzy gorliwie i pobożnie uczestniczyli przez cały październik w różańcowej modlitwie. Przewidziane są niespodzianki.

5. W zakrystii cały czas przyjmujemy ofiary na wypominki: całoroczne (odczytywane w niedziele przed Mszą św. o godz.8.00 i 11.00), miesięczne (w intencji których sprawować będziemy Msze św. przez cały miesiąc listopad) oraz jednorazowe (na procesję po cmentarzu w dniu Wszystkich Świętych).

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W pierwszy czwartek do południa o. Piotr odwiedzi z posługą sakramentalną chorych i starszych naszych parafian. Natomiast po wieczornej Mszy św. zapraszamy na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu. W piątek spowiadamy od godz.16.00. W sobotę na Msze św. o godz.15.00 zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca Maryi oraz Róże Różańcowe.

7. W miesiącu listopadzie, a dokładnie od 3.11., różaniec św. w kościele rozpoczynamy o godz.16.15. W ramach tej modlitwy będziemy odczytywali wypominki i modlili się za naszych drogich zmarłych.

8.  W najbliższą sobotę do posprzątania kościoła i kaplicy zapraszamy następujące panie: P.  Halina Jarząbek 186, P. Ewa Kaczmarczyk 187 A, P. Bogumiła Kokoszka 190, P. Klaudia Agdan 190, P. Jadwiga Piechota 190A. „Bóg zapłać” paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz złożoną ofiarę na kwiaty.