OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ15.01.2023r.

1. Dziś w naszej parafii przypada Uroczystość odpustowa ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika, Patriarchy Zakonu Paulinów. Dla nas Ojców i Braci Paulinów jest to wyjątkowa okazja, aby podziękować Panu Bogu za łaskę powołania. Podczas Eucharystii my Paulini ponowimy swoje oddanie się Panu Bogu i Maryi poprzez śluby zakonne. Po Mszy św. o godz.11.00 przewidziane jest specjalne błogosławieństwo dla dzieci i wszystkich, którzy chcieliby przyjąć indywidualne błogosławieństwo. Jak każdego roku z okazji odpustu św. Pawła będziemy częstowali obecnych w kościele słodyczami.

2. Dziś swoje imieniny obchodzi o. Paweł nasz katecheta. Drogiemu Solenizantowi pragniemy wyrazić nasze najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia i szczególnej opieki Matki Bożej. Msza św. w intencji Solenizanta będzie sprawowana dziś o godz.11.00.

3. W poniedziałek w naszym paulińskim Zakonie obchodzimy liturgiczne Święto Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pustelników i Matki zakonu, natomiast w piątek, 20 stycznia, obchodzimy święto  bł. Euzebiusza z Ostrzyhomia, Założyciela Zakonu.

4. W tym roku zapraszamy każdego 18-tego dnia miesiąca na Msze św, aby modlić się przez wstawiennictwo bł. Karoliny Kózkówny, patronki młodzieży. Uczcimy jej relikwie, które są w naszym kościele. Pragniemy polecać  Dobremu Bogu dzieci, młodzież naszej parafii aby na wzór bł. Karoliny kierowały się w życiu troską o czystość serca oraz tych, którzy pogubili się w życiu, by odnaleźli na nowo Bożą miłość. W najbliższą środę 18 stycznia zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież na Mszę św. o godz.17:00 i nabożeństwo do bł. Karoliny. Po Mszy św. kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

5. Już teraz zapraszamy na wspólne kolędowanie z naszą scholką parafialną, w niedzielę 29 stycznia po Mszy św. o godz.11.00.

6. W najbliższą sobotę przypada Dzień Babci a w sobotę Dzień Dziadka. W związku z tymi bliskimi naszemu sercu wydarzeniami zapraszamy naszych kochanych dziadków w sobotę 22 stycznia do naszego kościoła parafialnego na Mszę św. o godz.17.00., aby modlić się za Dziadków – żyjących i zmarłych. Po Mszy św. zapraszamy na indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

7. Już w przyszłym tygodniu, w piątek 28 stycznia, zapraszamy was serdecznie na nabożeństwo za wstawiennictwem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Nabożeństwo zostanie połączone z wieczorną Mszę św. zbiorową, na którą intencje można składać w zakrystii lub do skarbony w przedsionku kościoła.

8. W przyszłą sobotę 21 stycznia, prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Maria Komperda 266 C, P. Małgorzata Jabłońska 321 C, P. Anna Miśkowiec 342 B, P. Maria Zarycka 366 – Ratułów, P. Stanisława Zarycka 345„Bóg zapłać” paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na dekoracje kościoła.