OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 19.02.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VII

NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 19.02.2023r.

1. W tym tygodniu, w Środę Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, w którym my jako wspólnota parafialna, ale też każdy z nas indywidualnie, możemy doświadczyć wyjątkowego daru przemiany serca i nawrócenia się do Pana Boga. Jako wierzący jesteśmy zaproszeni do wejścia z zapałem na wielkopostną drogę pokuty i nawrócenia, głównie poprzez praktykowanie jałmużny, postu i pokornego trwania przed Bogiem na modlitwie. 

2. W Środę Popielcową zapraszamy na Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem, o godz.: 8.00, 11.00, 17.00. Przypominamy również, że w tym dniu wszystkich wierzących obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W najbliższy piątek zapraszamy do naszego kościoła na pierwszą w tym Wielkim Poście Drogę Krzyżową, którą rozpoczniemy o godz.16.30. Natomiast Droga Krzyżowa dla młodzieży i pracujących będzie o godz.19.00. Gorąco zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie, jak również w nabożeństwie Gorzkich Żali, które będzie sprawowane w niedzielę, po Sumie o godz.11.00.

4. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej brata diakona Sylwestra Guss, który rozpoczął swoje praktyki duszpasterskie. Życzymy, aby pobyt na Bachledówce był ze wszech miar błogosławiony i owocny.

5. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i o wyzwolenie od wszelkich innych nałogów. Zdajemy sobie sprawę, że wszyscy uzależnieni potrzebują ludzkiej fachowej pomocy, ale nade wszystko modlitwy i pokuty najbliższych im osób.

6. W ubiegłym tygodniu zbierane były ofiary do puszek na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. W imieniu Caritas Polska składamy serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli za każdą złożoną złotówkę na ten cel. Zebraliśmy 4550 zł.

7. Ministranci, lektorzy wraz z opiekunem o. Łukaszem, pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy poprzez przygotowanie, upieczenie ciast i ich zakup przyczynili się do zebrania pokaźnej kwoty na wyjazd naszych lektorów na kilka dni ferii zimowych do Torunia.

8. W dniach od 24 do 26 lutego br. zapraszamy do naszego paulińskiego klasztoru we Włodawie, młodzież męską (od klasy maturalnej), która rozeznaje swoja drogę życiową, na czas modlitwy i skupienia, czyli rekolekcje. Koszt – ofiara dobrowolna. Więcej szczegółów na stronie internetowej.

9. Sołtys wsi Czerwienne zawiadamia, że opłaty z tytułu podatków i za wywóz śmieci przyjmowane będą w domu Sołtysa nr 85A od poniedziałku do piątku w godzinach od 17.00 do 19.00 oraz w naszej Szkole w sobotę 25 lutego i 11 marca w godzinach od 09.00 do 12.00. Opłaty należy uiścić do 15 marca 2020r.

10. W związku z rocznicą inwazji Rosji na Ukrainę, w  piątek 24 lutego br. o godz. 16.30 w Katedrze na Wawelu Arcybiskup Marek Jędraszewski odprawi Mszę świętą w intencji pokoju. Bezpośrednio po niej odbędzie się koncert w wykonaniu Młodzieżowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej z Charkowa, po czym nastąpi przemarsz pod hasłem „Razem dla Pokoju” ze Wzgórza Wawelskiego na Rynek Główny w Krakowie.

11. W przyszłą sobotę 24 lutego prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Halina Dziedzic 279A, P. Bogusława Łuszczek 281 C, P. Beata Gąsienica 281 A, P. Helena Para 280, P. Paulina Bednarz 281A. Serdecznie dziękujemy paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.