OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU  12.03.2023r.

1. Wielki Post, który jest czasem bezpośredniego przygotowania do Świąt Paschalnych, jest też okazją do szczególnego otwarcia się na działanie Ducha Świętego, który prowadzi ku spotkaniu z Bogiem Ojcem. Potrzeba nam wejść z zapałem na wielkopostną drogę nawrócenia i pokuty, czerpiąc wsparcie z praktykowania jałmużny, postu i pokornego trwania przed Panem Bogiem na modlitwie.

2. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy do naszego kościoła na Drogę Krzyżową o godz.18.00 i 19.30, jak również na nabożeństwo Gorzkich Żali, które będzie sprawowane w niedzielę, po Sumie o godz.11.00. Dziś też o godz.19.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową w plenerze. Rozpocznie się ona przed kapliczką św. Józefa przed kościołem i udamy się drogą na cmentarz. Będziemy modlili się w int. rodzin naszej parafii i o pokój w naszej Ojczyźnie. Prosimy o zabranie ze sobą zniczy, które potem zostawimy na grobach naszych najbliższych.

3. W przedsionku kościoła znajdują się świąteczne paschaliki i baranki na stół wielkanocny, które przygotowała Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Ofiary z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. W imieniu Caritas dziękujemy wszystkim za każdy gest dobrej woli.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy do naszego Kościoła na godz.17.00 na Misterium Męki Pańskiej po góralsku, które jest widowiskiem słowno-muzycznym opartym na ewangelicznym przekazie męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Autorką tekstów w gwarze góralskiej i zarazem reżyserką jest Anna Malacina-Karpiel z Poronina. Natomiast oprawę muzyczną stanowi tradycyjna kapela góralska.

5. W poniedziałek, na godz.19.00 serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne w związku z przygotowaniami przed uroczystością ustanowienia naszego kościoła Sanktuarium bł. Kard Wyszyńskiego Czciciela Matki Boskiej Jasnogórskiej: Dyrekcję Szkół, Komendanta OSP, Prezes Związku Podhalan, Radę Parafialną i wszystkich ludzi dobrej woli, którzy pragną i mogliby pomóc przy organizacji tego wydarzenia,

6. Po trwających już kilka miesięcy rozmowach i poszukiwaniach rozwiązania sprawy działki na naszym cmentarzu parafialnym, ostatecznie jesteśmy jako parafia zmuszeni do odkupienia jej za kwotę 40 tyś. zł. Ostateczne uporządkowanie tego tematu zaplanowane jest na koniec tego miesiąca.

7. W Nowym Bystrem powstaje nowe przedszkole, które będzie miało lokalizację w budynku prywatnym nr 42A. Istnieje możliwość zapisania dzieci pod nr  tel. 607279597.

8. W najbliższą sobotę 18 lutego zapraszamy wszystkich czcicieli bł. Karoliny Kózkówny a szczególnie dzieci i młodzież na Mszę św. o godz.18.00 i kolejne nabożeństwo do bł. Karoliny. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

9. Przypominamy, że w Niedzielę Palmową odbędzie się Konkurs na najpiękniejsze palmy.  Konkurs odbędzie się, w dwóch kategoriach: dla starszych i dziecięcej do lat 12. Przewidziane są również atrakcyjne nagrody. Zapraszamy całe rodziny do włączenia się w to piękne dzieło wielkopostne.

10. W niedzielę 19 marca br. Środowiskowy Dom Samopomocy obchodzi Dzień Patrona-Świętego Józefa. W związku z tym serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do odwiedzenia naszej placówki. Po Mszy św. o godz.11.00 na wszystkich chętnych czekać będzie w naszym ośrodku poczęstunek, a następnie o godz.12.30 zapraszamy na przedstawienie o Świętym Józefie w wykonaniu niepełnosprawnej młodzieży z naszego Domu. Chcielibyśmy Państwu pokazać część naszego codziennego życia, zaprezentować owoce pracy i twórczości młodzieży naszego Domu. Serdecznie wszystkich zapraszamy

11. Wspólnota Leśna przekazała na rzecz budowy Domu Pamięci kard. Wyszyńskiego drewn0, za co składamy raz jeszcze serdeczne podziękowania. Równie serdeczne podziękowania naszym parafianom za pomoc w wycince i zrywce drewna.

12. W tych dniach trwają w naszym Domu Zakonnym rekolekcje dla Grupy Modlitewnej z Leśniowa. Przypominamy, że za tydzień, w dniach od 17 do 19 marca rozpoczynają się na Bachledówce kolejne już Rekolekcje dla mężczyzn  Są jeszcze wolne miejsca. Szczegółowe informacje na plakacie w przedsionku kościoła.

13. W przyszłą sobotę 18 marca prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Ewa Kicak 352, P. Halina Galica 352 C, P. Edyta Molek 294, P. Krystyna Jamrych 329, P. Kamila Komperda 321. Serdecznie dziękujemy paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na dekoracje.