Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą 20 lipca 2025

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą

20 lipca 2025

  1. W tym tygodniu przypada: we wtorek – święto św. Marii Magdaleny; w środę – święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy; w czwartek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy; w piątek – święto św. Jakuba, apostoła; w sobotę – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.
  2. W środę 23 lipca wyrusza z naszego sanktuarium 44. Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę. Pielgrzymi przez dziewięć dni będą przeżywać swoje rekolekcje w drodze pod hasłem: „Św. Jan Paweł II pielgrzym nadziei”. Wszystkich, którzy nie mogą udać się na pielgrzymi szlak zapraszamy do pielgrzymowania duchowego. W czasie trwania pielgrzymki, każdego dnia od godz.17:00-18:00, będziemy towarzyszyć naszym pielgrzymom poprzez modlitwę adoracji Najświętszego Sakramentu. W niedzielę adoracja będzie od godz.15:00-16:00. Tradycyjnie, 31 lipca organizujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na powitanie Pielgrzymki góralskiej. Wyjazd autokarem 31 lipca z parkingu na Bachledówce o godz. 6:00, a wyjazd z Częstochowy w drogę powrotną po apelu jasnogórskim.
  3. W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Jak co roku, z tej okazji będziemy zbierać ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy w ramach akcji organizowanej przez MIVA Polska.
  4. Dnia 9 sierpnia br., o godz.19:00, odbędzie się w naszym sanktuarium VI. Wieczornica z błogosławionym Stefanem kardynałem Wyszyńskim, czyli koncert dziękczynienia i uwielbienia. W programie wystąpią zespoły regionalne z Podhala oraz artysta z Krakowa – Jacek Wójcicki przy akompaniamencie skrzypiec. Gościnnie wystąpi również Jan Budziaszek z krótkim świadectwem i refleksją o wierze. Szczegółowe informacje  nt. Wieczornicy są podane przed kościołem w gablocie. Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu Wieczornicy. Tę prośbę kierujemy szczególnie do wszystkich parafian, rady parafialnej, Związku Podhalan, druhów strażaków, przedstawicieli szkoły podstawowej SPSK oraz koła gospodyń. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w klasztorze w najbliższy czwartek – 24 lipca, o godz.19:30.
  5. (na sumie) Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się: Mateusz Andrzej Pańszczyk, zamieszkały w Białym Dunajcu i Anna Pałka, zamieszkała w tutejszej parafii, zapowiedź I. Jeżeli ktoś wiedziałby o przeszkodach kanonicznych zachodzących pomiędzy tymi osobami powinien powiadomić urząd parafialny.
  6. W najbliższą sobotę do posprzątania kaplicy i kościoła prosimy następujące panie: p.Izabela Chyc-Magdzin 321A, p.Bernadetta Lassak 318C, p.Anna Kuzia 317, p.Ewa Kołek 316, p.Janina Gruszka 318B. „Bóg zapłać” paniom z minionego tygodnia za przygotowanie kościoła i kaplicy oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.
  7. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, życzliwość oraz składane ofiary. Zapewniamy Was o naszej wdzięczności i pamięci modlitewnej.