Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 23.02.2020r.

1. W tym tygodniu rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Kościół w liturgii zachęca, abyśmy jako ludzie wierzący weszli z zapałem na wielkopostną drogę pokuty, głównie poprzez praktykowanie jałmużny, postu i pokornego trwania przed Bogiem na modlitwie. Wielki Post jest szczególnym czasem łaski, w którym my jako wspólnota parafialna, ale też każdy z nas indywidualnie, możemy doświadczyć wyjątkowego daru przemiany serca i nawrócenia się do Pana Boga.

2.W Środę Popielcową na Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem, na znak naszej pokuty i nawrócenia, zapraszamy o godz.: 8.00, 11.00, 17.00. Przypominamy również, że w tym dniu wszystkich wierzących obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 
3. W najbliższy piątek zapraszamy do naszego kościoła na pierwszą w tym Wielkim Poście Drogę Krzyżową, którą rozpoczniemy o godz.16.30. Gorąco zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie, jak również w nabożeństwie Gorzkich Żali, które będzie sprawowane w niedzielę, po Sumie o godz.11.00.
 
4. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i o wyzwolenie od wszelkich innych nałogów. W tym roku tematem przewodnim jest hasło: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Zdajemy sobie sprawę, że wszyscy uzależnieni potrzebują ludzkiej fachowej pomocy, ale nade wszystko modlitwy i pokuty najbliższych im osób.
 
5. W przyszłą sobotę 29 lutego prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P.Zofia Rafacz 332 Uboc, P. Maria Brzuchacz 335 Uboc, P. Rozalia Staszel 336 Uboc, P. Anna Zubek 330 A Uboc, P. Zofia Jarosz 330 Uboc.Serdecznie dziękujemy paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.
 

powrót
Odwiedzono: 20166 razy
Opublikowano przez: Administrator
Data publikacji: 25 Sierpnia 2015

Podziel się    

“Stoki na Bachledówce porośnięte lasami, Tu Ksiądz Prymas krzepił zdrowie”...