Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY- 16.06.2019r.
 
1.W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypadają następujące święta i uroczystości:
- w poniedziałek, wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego
- w czwartek, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało
- w piątek, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
 
2. W środę zakończenie roku szkolnego. W naszym kościele uroczysta Msza św. o godz.09.00. Zapraszamy serdecznie grono pedagogiczne, rodziców oraz dzieci i młodzież, aby poprzez wspólnie przeżytą Eucharystię podziękować Panu Bogu za miniony rok pracy i nauki.
 
3. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wyjdziemy z Panem Jezusem, obecnym w Najświętszym Sakramencie na ulice naszej miejscowości, aby nade wszystko wyznać naszą wiarę i prosić Pana Boga o błogosławieństwo dla naszej parafii.
Trasa tegorocznej procesji Bożego Ciała będzie następująca. Rozpoczynamy uroczystą Mszą św. o godz.10.00 u pani Ewy Kaczmarczyk nr 187A. Następnie w procesji udamy się do pierwszego ołtarza u Państwa Bobek nr 196. Drugi ołtarz przy domu Państwa Kordeczka nr 209. Trzeci u Państwa Skubiszów nr 221 oraz czwarty przy Szkole Podstawowej i tam też odbędzie się zakończenie procesji. Serdecznie prosimy wyznaczone rodziny i ich sąsiadów o przygotowanie ołtarzy i ich udekorowanie. Członków Ochotniczej  Straży Pożarnej w Czerwiennem prosimy o pomoc w pokierowaniu ruchem oraz zabezpieczenie przejścia procesji. Prosimy także o przygotowanie  i ozdobienie trasy procesji oraz transport feretronów, chorągwi i baldachimu. Zapraszamy dziewczynki I komunijne do sypania kwiatów. W zakrystii można odebrać banery na dekoracje, obrusy, lichtarze i świece. Postarajmy się, jak możemy najpiękniej, aby godnie uczcić Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 
4. W tym tygodniu prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła:
P. Maria Żołnierczyk 269, P. Józefa Wyroba 266 C, P. Katarzyna Pardyl 346,
P.  Maria Komperda 266 C, P. Beata Bańka 321D
Jednocześnie serdecznie dziękujemy paniom z ubiegłej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła i za ofiarę na kwiaty.

powrót
Odwiedzono: 14438 razy
Opublikowano przez: Administrator
Data publikacji: 25 Sierpnia 2015

Podziel się    

“Stoki na Bachledówce porośnięte lasami, Tu Ksiądz Prymas krzepił zdrowie”...