Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 18.08.2019r.
 
1. W naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej serdecznie witamy o. Jakuba Napierałę, neoprezbitera, który w tym roku przyjął święcenia kapłańskie. Życzymy o. Jakubowi, aby ten czas na Bachledówce był naznaczony gorliwą służbą Panu Bogu i ludziom i aby on sam doświadczał nieustannej opieki Matki Bożej. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz.11.00, o. Jakub udzieli nam prymicyjnego błogosławieństwa.

2.Za tydzień, w poniedziałek będziemy przeżywali Uroczystość ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Natomiast w niedzielę 1 września będziemy świętowali Uroczystość Odpustową. Naszym bezpośrednim, duchowym przygotowaniem do Uroczystości Patronki naszej Parafii jest Nowenna do Matki Bożej Jasnogórskiej, którą sprawujemy od minionej soboty. Nowennę rozpoczynamy o godz.20.30. i kończymy Apelem Jasnogórskim o godz.21.00. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym duchowym przygotowaniu.  W Wigilię Odpustu, czyli w sobotę 31.08 wieczorem sprawować będziemy Uroczystą Msze św. w kaplicy na cmentarzu w intencji naszych zmarłych parafian. Ponieważ dzień odpustu jest świętem całej parafii, dlatego serdecznie prosimy i zapraszamy parafian do pomocy w przygotowaniu się do tych uroczystości. W tym tygodniu, w czwartek od godz.9.00 prosimy chętnych do prac porządkowych wokół kościoła i na cmentarzu.

3.W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają następujące święta i uroczystości:
- we wtorek, wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
- w środę, wspomnienie Piusa X, papieża
- w czwartek, wspomnienie NMP, Królowej
- w sobotę, święto św. Bartłomieja, Apostoła
 
4. Trwa remont Kaplicy Prymasowskiej, stąd w tym tygodniu wszystkie Msze św. będą sprawowane w kościele.
 
5.  W sobotę, 24.08. prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła:
P. Zofia Rafacz 332 Uboc, P. Maria Brzuchacz 335 Uboc,   P. Rozalia Staszel 336 Uboc, P. Anna Zubek 330 A Uboc, P. Zofia Jarosz 330 Uboc, P. Katarzyna Jamrych 329 Uboc, P. Katarzyna Majerczyk 323, P. Sabina Majerczyk 322, P. Maria Molek 322 A, P. Anna Komperda 321 A
W tym tygodniu z racji odpustu zapraszamy większą liczbę pań, gdyż potrzeba gruntowniej posprzątać kościół i kaplicę oraz umyć okna. Jednocześnie bardzo serdecznie dziękujemy paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.

 

powrót
Odwiedzono: 15965 razy
Opublikowano przez: Administrator
Data publikacji: 25 Sierpnia 2015

Podziel się    

“Stoki na Bachledówce porośnięte lasami, Tu Ksiądz Prymas krzepił zdrowie”...