Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 20.10.2019r.

1.W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada we wtorek, wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża, patrona rodzin katolickich. To też wyjątkowo bliski naszemu sercu Wielki Orędownik spraw Kościoła, ale także naszej Ojczyzny.
 
2. Jurto obchodzi swoje imieniny nasz neoprezbiter ojciec Jakub Napierała. Msza św. w intencji Solenizanta będzie sprawowana dziś o godz.11.00. Życzymy ojcu Jakubowi Bożego błogosławieństwa na każdy dzień jego posługi kapłańskiej oraz szczególnej opieki Matki Bożej.
 
3.Święta SiostraŁucja, wizjonerka z Fatimy mówiła, że Bóg postanowił pozostawić światu dwa szczególne środki zaradcze przeciwko złu: Różaniec i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. W miesiącu październiku jesteśmy zaproszeni, aby modlić się na Różańcu. W naszym kościele Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie po wieczornej Eucharystii o godz.17.00, natomiast w niedzielę po Sumie o godz.11.00.
 
4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, w związku z tym serdecznie prosimy wszystkich, którzy mają groby swoich bliskich na naszym parafialnym cmentarzu, o uporządkowanie nagrobków. Jednocześnie przypominamy i prosimy, aby ziemię, trawę i inne odpady organiczne wyrzucać na skarpę po lewej stronie przed wejściem na cmentarz.
 
5. W zakrystii przyjmujemy ofiary na wypominki: całoroczne (odczytywane w niedziele przed Mszą św. o godz.8.00 i 11.00), miesięczne (w intencji których sprawować będziemy Msze św. przez cały miesiąc listopad) oraz jednorazowe (na procesję po cmentarzu w dniu Wszystkich Świętych).
 
6. Dzisiaj, jak to zresztą czynimy corocznie o tej porze, odbywa się liczenie wiernych przychodzących do kościoła i tych przyjmujących Komunię św.
 
7.W sobotę, 26.10. prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Danuta Szczechowicz 175, P. Zofia Kopieć 178A, P. Natalia Gruszka 184A, P. Michalina Franos 186A, P. Anna Bednarz 187B. Serdeczne  „Bóg zapłać” paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.

powrót
Odwiedzono: 17255 razy
Opublikowano przez: Administrator
Data publikacji: 25 Sierpnia 2015

Podziel się    

“Stoki na Bachledówce porośnięte lasami, Tu Ksiądz Prymas krzepił zdrowie”...