Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 10.03.2019r.


1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post, który jest czasem bezpośredniego przygotowania do Świąt Paschalnych. Ten czas jest okazją do szczególnego otwarcia się na działanie Ducha Świętego, który nie tylko wyprowadza Chrystusa Pana na pustynię, ale też każdego z nas prowadzi ku spotkaniu z Bogiem Ojcem, aby nasze życie było zjednoczone z Nim coraz bardziej. Zdajemy sobie sprawę z naszej grzeszności i życia często na peryferiach prawdziwej miłości. Stąd potrzeba nam wejść z zapałem na wielkopostną drogę nawrócenia i pokuty, czerpiąc wsparcie z praktykowania jałmużny, postu i pokornego trwania przed Panem Bogiem na modlitwie. Wielki Post jest szczególnym czasem łaski, w którym my jako wspólnota parafialna, ale też każdy z nas indywidualnie, możemy doświadczyć wyjątkowego daru przemiany i odrodzenia duchowego. Trzeba nam zatem wkroczyć na tę drogę prawdziwego duchowego zapału, aby nigdy nie ostygły nasze serca z miłości do Jezusa naszego Zbawiciela.

2.W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy do naszego kościoła na Drogę Krzyżową, którą rozpoczniemy o godz.17.30. Gorąco zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie, jak również w nabożeństwie Gorzkich Żali, które będziemy sprawowali w niedzielę, po Sumie o godz.11.00.
 
3.W przedsionku kościoła znajdują się świąteczne paschaliki i baranki na stół wielkanocny, które to przygotowała Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Ofiary z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. W imieniu Caritas dziękujemy wszystkim za każdy gest dobrej woli.
 
4. Zapraszamy was do podjęcia jałmużny wielkopostnej poprzez odkładanie drobnych kwot na cele charytatywne. Na stoliku, w przedsionku kościoła znajdują się „Skarbonki Miłosierdzia”. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone dla potrzebujących w naszej parafii. W tamtym roku zebraliśmy sumę około dwóch tysięcy, które w całości zostały przekazane potrzebującym.
 
5. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Centrum Jana Pawła II w Krakowie.
 
6. W przyszłą sobotę 16 marcaprosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Ludmiła Zarycka 171, P. Maria Molek 178, P. Maria Bachniak 183, P. Krystyna Miśkowiec 184, P. Zofia Jarząbek 186. Serdecznie dziękujemy paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.

powrót
Odwiedzono: 11358 razy
Opublikowano przez: Administrator
Data publikacji: 25 Sierpnia 2015

Podziel się    

“Stoki na Bachledówce porośnięte lasami, Tu Ksiądz Prymas krzepił zdrowie”...