Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXII NIEDZELĘ ZWYKŁĄ - 11.11.2018r.

1. W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej Wspólnocie parafialnej ks. B-pa Jana Zająca, który przeprowadził wizytację kanoniczną naszej parafii. Nie otrzymaliśmy wprawdzie jeszcze wszystkich protokołów powizytacyjnych, ale to nie zmienia faktu, iż dzisiaj chciałbym w imieniu naszej paulińskiej wspólnoty podziękować bardzo serdecznie wam kochani za wzorcowe przygotowanie tego wydarzenia. Za waszą obecność modlitewną, za pięknie przystrojenie domów i drogi przez naszą wioskę z całego serca dziękujemy. Bóg zapłać Radzie Parafialnej, Grupom Modlitewnym, Dyrekcji Szkoły, Strażakom, Służbie Liturgicznej, Panu Organiście, Kapeli Góralskiej, Pani Zosi – kwiaciarce i wszystkim wam za to,  że ta wizytacja w naszej parafii wypadła tak wspaniale i uroczyście.
 
2. Dzisiaj przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z racji tak wyjątkowego Jubileuszu zapraszamy do szczególnej modlitwy za naszą Ojczyznę, której niepodległość została wymodlona, wypracowana i wywalczona jak o tym słyszeliśmy w Liście pasterskim.  Wczoraj wieczorem modliliśmy się podczas wieczornicy maryjno-patriotycznej. Dziś w Narodowe Święto Niepodległości zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny, która będzie sprawowana przy Krzyżu Konfederatów Barskich na Budzu o godz.14.00. Po Eucharystii będzie miał miejsce Apel Poległych. Wraz z Dyrekcją Szkół Katolickich serdecznie zapraszamy na tę Uroczystość.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają następujące święta:
- w poniedziałek, wspomnienie św. Jozafata b-pa i męczennika
- we wtorek, wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i      Krystyna, pierwszych męczenników Polski
- w sobotę, wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej
 
4. Dyrekcja Katolickich Szkół oraz Przedszkola SPSK w Czerwiennem oraz Organizatorzy zapraszają uczniów wraz z rodzicami na coroczny Korowód Świętych, który odbędzie się dnia 14 listopada o godz.10.00. Wydarzenie rozpocznie Msza św. w kościele na Bachledówce. Następnie korowód przejdzie ulicami Czerwiennego do budynku głównego Szkoły, gdzie odbędzie się przedstawienie i prezentacja uczestników oraz konkurs „Święci spod Tatr”. Na zakończenie przewidziany jest bal Wszystkich Świętych.
 
5. Jutro, tj. w poniedziałek 12 listopada, o godz.17.00 o.Andrzej zaprasza kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na spotkanie. Zaproszone są wszystkie grupy przygotowującej się młodzieży.
 
6. W przyszłą niedzielę przypada II Światowy Dzień Ubogich. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek, aby wesprzeć dzieło pomocy najuboższym w naszej archidiecezji.
 
7.W przyszłą niedzielę 18 listopada na Msze św. o godz.11.00 zapraszamy rodziców i dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej komunii Świętej. Po Eucharystii odbędzie się nabożeństwo pobłogosławienia i rozdania książeczek do nabożeństwa dla dzieci.
 
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stoliku, w przedsionku kościoła znajdziemy katolickie tygodniki dla dzieci i dla starszych.
 
9.Wójt Gminy informuje, że zbiórka odpadów niebezpiecznych i drobnego sprzętu elektronicznego i elektrycznego odbędzie się 17 listopada (tj. w przyszłą sobotę) w Czarnym Dunajcu na parkingu za remizą OSP w godzinach od 08.00 do 14.00.
 
10. Sołtys wsi Czerwienne informuje, że opłaty za wywóz śmieci, za IV kwartał będą przyjmowane od poniedziałku do soboty, w godzinach od 16.00 do 18.00 u sołtysa w domu nr 85A. Opłaty należy uiścić do 15 listopada 2018r.
 
11.  W sobotę, 17 listopada prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Małgorzata Jabłońska 321 C, P. Anna Miśkowiec 342 B, P. Maria Zarycka 366 – Ratułów, P. Stanisława Zarycka 345, P. Agnieszka Barnaś 350
Serdecznie dziękujemy paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.
 

powrót
Odwiedzono: 8906 razy
Opublikowano przez: Administrator
Data publikacji: 25 Sierpnia 2015

Podziel się    

“Stoki na Bachledówce porośnięte lasami, Tu Ksiądz Prymas krzepił zdrowie”...