OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 09.08.2020r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają następujące święta i wspomnienia liturgiczne:

– w poniedziałek, święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

– we wtorek, wspomnienie św. Klary

– w czwartek święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej

– w piątek, wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika

– w sobotę, uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. W naszym kościele Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego, czyli o godz.8.00, 9.30, 11.00 i 16.00. Po każdej Eucharystii poświęcimy przyniesione zioła i kwiaty.

2. W przyszłą niedzielę, podczas Eucharystii o godz.11.00 pragniemy podziękować o. Michałowi Pacanowi i o. Jonaszowi Sowińskiemu za ich wieloletnią posługę w naszej parafii. Zapraszamy przedstawicieli Rady Parafialnej, Grono Pedagogiczne, Kółka Różańcowe, uczniów, pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Góralskiej i tych wszystkich, którzy modlitwą i życzliwym słowem chcieliby podziękować o. Michałowi i o. Jonaszowi. Jednocześnie informujemy, że od 22 sierpnia, zgodnie z dekretem naszego Ojca Generała przychodzi do posługi duszpasterskiej w naszej parafii o. Augustyn Turczak-Linsztet, neoprezbiter, wyświęcony w tym roku.

3. Za ponad dwa tygodnie w 26.08. przeżywać będziemy Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, Patronki w naszej parafii. Bezpośrednim, duchowym przygotowaniem do Uroczystości będzie Nowenna do Matki Bożej Jasnogórskiej, którą odprawiać będziemy od 17 sierpnia w ramach Apelu Jasnogórskiego o godz.21.00. Już teraz gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym duchowym przygotowaniu przed Świętem patronalnym naszej Parafii.

4. Na naszym parafialnym cmentarzu zostały rozpoczęte, dawno już planowane  prace przy wytyczeniu nowych alejek między grobami. Zostały one już wykorytowane, a w przyszłości zostaną obłożone krawężnikami i utwardzone żwirem.

5. Bardzo dziękujemy za duchowe i finansowe wsparcie prac przy kościele i na cmentarzu. Ostatnio wpłynęły następujące ofiary: anonimowo 1tyś., Anna Zarycka 400 zł, anonimowo 500. Natomiast pani Anna Zapotoczna z Bańskiej Wyżnej przekazała dla naszej parafii ornat góralski. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy najserdeczniejsze podziękowania.

6. Metropolita Krakowski, Ksiądz Arcybiskupa Marek Jędraszewski przekazuje nam dwie ważne informacje.

Ponieważ w dniu 15 sierpnia 2020 roku przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, w Diecezji Warszawsko-Praskiej podjęto modlitewną nowennę na wzór tej, która była odprawiana w stolicy w sierpniu 1920 roku. W jej programie przewidziana została adoracja Najświętszego Sakramentu w nocy z 14 na 15 sierpnia br. w intencjach Ojczyzny. Ksiądz Arcybiskup Metropolita zachęca nas abyśmy w parafiach Archidiecezji Krakowskiej w tym samym czasie zorganizowali  czuwania przed Najświętszym Sakramentem i włączyli się w ten sposób do modlitwy w intencjach Ojczyzny i Kościoła za wstawiennictwem NMP Wniebowziętej. W naszej parafii czuwanie rozpoczniemy w piątek 14.08. Apelem Jasnogórskim o godz.21.00, a zakończymy Mszą św. w intencjach naszej Ojczyzny o 23.00. Serdecznie zapraszamy.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, w nawiązaniu do tragicznych wydarzeń, które dotknęły dnia 4 sierpnia br. mieszkańców Bejrutu w Libanie, zwraca się z apelem o przeżycie najbliższej niedzieli 16 sierpnia br. jako dnia solidarności z mieszkańcami zniszczonego miasta. Razem z modlitwą połączymy w tym dniu ofiarę zbieraną do puszek przed kościołami, przeznaczoną za pośrednictwem Caritas Polska na rzecz dotkniętych cierpieniem

7. KustoszSanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu zaprasza na Uroczystości odpustowe ku czci Wniebowzięcia NMP. Pasterkę Maryjną 14 sierpnia o północy odprawi J.E.ks.bp Roman Pindel, natomiast Sumę odpustową 15 sierpnia o godz.11.30 sprawować będzie nasz Metropolita ks. abp Marek Jędraszewski. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie w gablocie przed kościołem.

8. W przyszły piątek prosimy do posprzątania kaplicy i kościoła następujące panie: P. Bogusława Kasprzak 227, P. Bronisława Pałka 225, P. Celina Łacek 226 B, P. Anna Domagała 226 C, P. Maria Zarycka 232. Serdeczne „Bóg zapłać”  paniom z minionej soboty za posprzątanie kościoła, kaplicy oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.

.