OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ– 25.04.2021

1. Cieszymy się, że Ojciec Święty Franciszek zadecydował, iż uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września 2021 roku w Warszawie, o godzinie 12.00. Długo czekaliśmy na tę wiadomość i ufamy, że wrześniowe uroczystości odbędą się bez przeszkód.

2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypadają następujące święta i uroczystości:

– w czwartek, święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy.

– w sobotę, wspomnienie św. Józefa Robotnika. W Cichem – doroczny odpust. W naszym kościele Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 8.00 i 18.00.

3. Stowarzyszenie Spotkań Małżeńskich zaprasza małżeństwa na rekolekcje prowadzone w formie warsztatów. Pierwsza seria tych rekolekcji odbędzie się na Bachledówce w naszym Domu zakonnym, w dniach od 7 do 9 maja tego roku. Serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje na plakacie i ulotkach w przedsionku kościoła.

4. Ojciec Augustyn zaprasza naMsza Świętą i katechezę dla kandydatów do bierzmowania w środę o godzinie 18.00.

5. W sobotę rozpoczynamy piękny miesiąc maj, który jest szczególnie poświęcony nabożeństwu ku czci Najświętszej Maryi Panny. Wszystkich gorąco zapraszamy do codziennego udziału w Majówkach, które będą śpiewane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Sumie o godz.11.00. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Nasi Ojcowie Prefekci przygotowali na ten czas obrazki, naklejki i oczywiście nagrody za pilne uczestnictwo w Nabożeństwach Majowych.

6. W pierwszą sobotę zapraszamy na Eucharystię o godz.15.00 czcicieli Niepokalanego Serca Maryi. Będziemy modlili się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego. Zapraszamy Róże Różańcowe na wspólną modlitwę oraz zmianę tajemnic różańcowych.

7. Wzorem lat ubiegłych, w Sanktuarium w Ludźmierzu organizowane jest „Jerycho” różańcowe. W sobotę 1 maja, na godz.19.30 nasza Parafia, a szczególnie Kółka Różańcowe zaproszeni jesteśmy do udziału w tej modlitwie.

8. W tym tygodniu, od poniedziałku do piątku zapraszamy na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach naszych rodzin i ustania epidemii. To wyjątkowe spotkanie z Bogiem Żywym rozpoczyna się o godz.17.00, a następnie modlimy się na różańcu, który w tym tygodniu poprowadzi Róża p.w. Matki Bożej z Loretańskiej. W maju i czerwcu nie będzie wieczornych Adoracji. Natomiast zapraszamy na modlitwę różańcową pół godziny przed Mszą św. czyli na godz.16.30.

9. W sobotę prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Maria Grądziel 343 A, P. Maria Pluta 343, P. Maria Polak 267 A, P. Anna Bobak 271 A, P. Helena Zarycka 270. „Bóg zapłać” Paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.