OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 11.04.2021

1. Przeżywając Niedzielę Miłosierdzia Bożego, przypominamy sobie słowa Pana Jezusa, które w związku z dzisiejszą Uroczystością skierował do św. Siostry Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski. Niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jak szkarłat (Dz. 699)”.

2. Zapraszamy dziś do naszego kościoła na godz.15.00, na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

3. Stowarzyszenie Spotkań Małżeńskich zaprasza małżeństwa na rekolekcje prowadzone w formie warsztatów. Pierwsza seria tych rekolekcji odbędzie się na Bachledówce w naszym Domu zakonnym, w dniach od 7 do 9 maja tego roku. Serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje na plakacie i ulotkach w przedsionku kościoła.

4. Dziękujemy za złożone „Skarbonki Miłosierdzia”. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną dla potrzebujących z naszej parafii.

5. Koło Biblijne organizuje w przyszłym tygodniu wyjazd rekolekcyjno-wypoczynkowy do naszego paulińskiego ośrodka nad Bałtykiem w Łukęcinie.

6. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach naszych rodzin i ustania epidemii. To wyjątkowe spotkanie z Bogiem Żywym rozpoczyna się o godz.17.00, a następnie modlimy się na różańcu, który w tym tygodniu poprowadzi Róża p.w. św. Jana Pawła II.

7. Zmarła śp. Maria Górkiewicz, mama poprzedniego proboszcza o. Mirosława Górkiewicza. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 15 kwietnia o godz. 11.00 w parafii pw. NSPJ w Nowym Targu.  Polecajmy Miłosiernemu Bogu śp. Marię.

8. W sobotę prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Józefa Wyroba 266 C, P. Katarzyna Pardyl 346, P. Maria Komperda 266 C, P. Małgorzata Jabłońska 321 C, P. Anna Miśkowiec 342 B. „Bóg zapłać” Paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.

9. (na Sumie) ZAPOWIEDZI:

Wojciech Mrowca, kawaler z parafii tutejszej i Justyna Mrowca,  panna z parafii Świętego Mikołaja Biskupa z Łomnej, zapowiedź 2. 

Paweł Kuzia, kawaler z parafii NSPJ w Nowym Targu i Justyna Kwak, panna z parafii tutejszej, zapowiedź 2. Pragną oni zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami jest obowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.