OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 05.04.2021r.

PONIEDZIAŁEK  WIELKANOCNY

1. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Dziś zapraszamy do naszego kościoła na  godz.15.00. Natomiast w pozostałe dni modlić się będziemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz.17.00, przed Mszy św. wieczorną.

2. Oktawa Wielkanocy ma charakter świąteczny, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Na początku Wielkiego Postu w ramach jałmużny wielkopostnej rozprowadziliśmy „Skarbonki Miłosierdzia” z założeniem, że zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby ludzi najbardziej potrzebujących z terenu naszej parafii.  Zgodnie z tą zapowiedzią prosimy, aby w przyszłą niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia Bożego przynieść wspomniane skarbonki i złożyć w koszyku przed ołtarzem.

4. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie.

5. Już teraz informujemy, że Stowarzyszenie Spotkań Małżeńskich zaprasza małżeństwa na rekolekcje prowadzone w formie warsztatów. Pierwsza seria tych rekolekcji odbędzie się na Bachledówce w Domu zakonnym, w dniach od 7 do 9 maja tego roku. Serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje na plakacie i ulotkach w przedsionku kościoła.

6.  W sobotę prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Maria Bobak 266 D, P. Justyna Antoł 267, P. Genowefa Zubek 266 A, P. Bożena Piszczór 267, P. Maria Żołnierczyk 269. Jednocześnie serdecznie dziękujemy Paniom z minionego tygodnia za posprzątanie kaplicy i kościoła, umycie okien oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.

7. (na Sumie) ZAPOWIEDZI:

Wojciech Mrowca, kawaler z parafii tutejszej i Justyna Mrowca,  panna z parafii Świętego Mikołaja Biskupa z Łomnej, zapowiedź 1. 

Paweł Kuzia, kawaler z parafii NSPJ w Nowym Targu i Justyna Kwak, panna z parafii tutejszej, zapowiedź 1.

Pragną oni zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami jest obowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.