OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – 02.05.2021r.

1. Rozpoczął się miesiąc maj, który jest szczególnie poświęcony nabożeństwu ku czci Najświętszej Maryi Panny. Wszystkich gorąco zapraszamy do codziennego udziału w Majówkach, które będą śpiewane po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Sumie o godz.11.00. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Nasi Ojcowie Prefekci przygotowali na ten czas obrazki, naklejki i oczywiście nagrody za pilne uczestnictwo w Nabożeństwach Majowych.

2. W tym tygodniu przypada:

– w poniedziałek, Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze św. w naszym kościele o godz.8.00, 11.00 i 16.00. W Miętustwie  – odpust parafialny

– we wtorek wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Naszym drogim strażakom, członkom OSP w Czerwiennem składamy najserdeczniejsze życzenia wielu Bożych łask i szczególnej opieki św. Floriana.

– w środę, wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka

– w czwartek, święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

– w sobotę, uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Arch. Krakowskiej

3. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych i starszych  parafian. Nabożeństwo pierwszopiątkowe będzie miało miejsce po zakończonej Eucharystii. Spowiedź św. w kościele od godz.17.30.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 jest Msza św. Rocznicowa Pierwszej Komunii św. Zapraszamy serdecznie rodziców i dzieci.

5. Ojciec Augustyn przypomina, że kandydaci do bierzmowania obowiązkowo uczestniczą w Mszach Świętych oraz Nabożeństwach Majowych we wszystkie środy maja. Prosimy rodziców o przypominanie młodzieży także o obowiązku duchowego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

6. Już w tym tygodniu, w piątek rozpoczynają się rekolekcje dla małżeństw, prowadzone w formie warsztatów. Odbędą się one w dniach od 7 do 9 maja  na Bachledówce w naszym Domu zakonnym. Szczegółowe informacje na plakacie i ulotkach w przedsionku kościoła.

7. Od poniedziałku do soboty, o godz.17.30, przed wieczorną Mszą św. zapraszamy na modlitwę różańcową, którą w tym tygodniu poprowadzi Róża p.w. św. Michała Archanioła.

8. W sobotę prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Anna Jarosz 272, P. Monika Bafia 274, P. Małgorzata Lasak 271 A, P. Maria Jarosz 272, P. Bogusława Karwaczka 272 A. „Bóg zapłać” Paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.