OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 20.03.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO

POSTU 20.03.2022r.

1. Wielki Post jest czasem bezpośredniego przygotowania do Świąt Paschalnych. Potrzeba nam wejść z zapałem na wielkopostną drogę nawrócenia i pokuty, czerpiąc wsparcie z praktykowania jałmużny, postu i pokornego trwania przed Panem Bogiem na modlitwie. W obliczu trwającej wojny na Ukrainie i bezpośredniego zagrożenia dla naszej Ojczyzny – Polski, zawierzajmy się Panu Bogu i Matce Najświętszej. Przez wytrwałą modlitwę  możemy doświadczyć wyjątkowego daru przemiany serc i nowego życia w Chrystusie Jezusie Panu naszym.

2. W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, którą przeżywamy też jako Dzień Świętości Życia. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz.8.00, 11.00 i 18.00. W to Święto wierni wprawdzie nie są zobowiązani pod rygorem grzechu do uczestniczenia we Mszy św., czy też powstrzymania się od prac niekoniecznych; niemniej zapraszamy serdecznie szczególnie na wieczorną Eucharystię, podczas której będzie można podjąć modlitwę Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Tego dnia o godz.17.00 przed Najświętszym Sakramentem dokonamy Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

3. W najbliższy piątek zapraszamy do naszego kościoła na Drogę Krzyżową, którą rozpoczniemy o godz.18.00. Gorąco zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie, jak również w nabożeństwie Gorzkich Żali, które będzie sprawowane w niedzielę, po Sumie o godz.11.00. Również w piątek zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania i wszystkich, którym ta godzina odpowiada, na Drogę Krzyżową  o godz.19.30.

4. W poniedziałki i środy zapraszamy do Kaplicy Prymasowskiej na modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem w intencjach o pokój na świecie. Rozpoczynamy o godz.20.00 i kończymy Apelem Jasnogórskim.

5. Dnia 24 marca br. (w czwartek), organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. W ramach pielgrzymki odwiedzimy muzeum św. Jana Pawła II w Wadowicach, a w Kalwarii będziemy uczestniczyć w drodze krzyżowej oraz we Mszy świętej. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się w zakrystii. Jest jeszcze parę wolnych miejsc

6. W najbliższą niedzielę podczas wszystkich Mszy św. Siostra Nulla Garlicka ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża, opowie o cudzie uzdrowienia, którego doznała za przyczyną Kard. Stefana Wyszyńskiego. Cud ten przyczynił się do wyniesienia na ołtarze Prymasa Tysiąclecia. Po Mszach będzie możliwość nabycia książki o cudzie uzdrowienia.

7. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się od IV Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 27 do 29 marca. Rekolekcje poprowadzi ksiądz Łukasz Niepsuj z Tarnowa.

8. Siostry Nazaretanki z Olsztyna k. Częstochowy przyjęły grupę 100 dzieci z Ukrainy, w wieku od 3 do 15 lat. Kto będzie mógł wspomóc takie dzieci darami w postaci ubrań, środków higienicznych a nade wszystko przyborów szkolnych, proszony jest o składanie tych darów w naszej zakrystii. Bóg zapłać!

9. W przyszłą sobotę 26 marca prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Klaudia Agdan 190, P. Jadwiga Piechota 190A, P. Danuta Lipień 188, P.  Maria Gocał 191, P. Helena Łowisz 192. Serdeczne „Bóg zapłać” paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na dekoracje do kościoła.

ZAPOWIEDZI: Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marcin Skubisz, kawaler, tutejsza parafia i Jessica Krzysiak, panna, parafia p.w. św. Kazimierza w Kościelisku, zapowiedź II. Jeżeli ktoś wiedziałby o przeszkodach kanonicznych zachodzących pomiędzy tymi osobami, proszony jest, aby powiadomić urząd parafialny.