OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ

WIELKANOCNĄ – 08.05.2022r.

1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypadają następujące święta i uroczystości:

– w poniedziałek, Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Msze św. w porządku powszednim

– w piątek, wspomnienie Matki Bożej z Fatimy;

– w sobotę, święto Macieja Apostoła.

2. Dziś, 8 maja, serdecznie zapraszamy do naszego parafialnego Kościoła na ,,XVIII Papieską Majówkę na Bachledówce, czyli Konkurs Góralskiej Pieśni Religijnej”. Konkurs rozpoczynamy Mszą św. o godz.11.00, a po niej przegląd zespołów z całego Podhala. Tegoroczna Papieska Majówka wpisana jest w obchody 25.rocznicy VI Pielgrzymki Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny. Dziś z racji Papieskiej Majówki Msza św. o godz.16.00 będzie sprawowana w Kaplicy Prymasowskiej.

3. Trwa miesiąc maj, który jest szczególnie poświęcony nabożeństwu ku czci Najświętszej Maryi Panny. Wszystkich gorąco zapraszamy do codziennego udziału w Majówkach, które śpiewamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Sumie o godz.11.00.

3. Za trzy tygodnie, w sobotę 28.05, odbędą się na Jasnej Górze święcenia kapłańskie naszego brata diakona Przemka. W związku z tym wyjątkowym wydarzeniem organizowany jest z naszej parafii jednodniowy wyjazd na Jasną Górę i w drodze powrotnej do Leśniowa. Zapisy w zakrystii.

4.  Pierwsza Komunia św. już za dwa tygodnie, w niedzielę 22.05, natomiast Sakrament Bierzmowania w sobotę 28.05. Polecamy waszej modlitwie dzieci i młodzież naszej parafii.

5. W sobotę, po wieczornej Mszy św. zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania na spotkanie organizacyjne.

6. W sobotę prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Zofia Słodyczka 251, P. Elżbieta Miśkowiec 254, P. Anna Słodyczka 251 A, P. Anna Długosz 255, P. Władysława Jarosz 255 A . „Bóg zapłać” Paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na dekorację kościoła i kaplicy.

7. (na Sumie) Zapowiedzi:

Jakub Papież – kawaler z naszej parafii i Ewelina Rybak, panna z parafii NMP Królowej Polski w Wrzawach – zapowiedź 1

Pragną oni zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami jest obowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.