OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 04.06.2023r.

1. Powracamy myślą do ubiegłotygodniowych uroczystości nadania naszemu kościołowi tytułu Sanktuarium. Dzięki transmisjom telewizyjnym i radiowym Bachledówka raz jeszcze została ukazana jako miejsce wyjątkowe na mapie Polski i Podhala. Raz jeszcze dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę, z tak wielkim zaangażowaniem i poświęceniem włączyli się w organizację tej uroczystości.  Nade wszystko dziękujemy dyrekcji, nauczycielom i uczniom naszej Szkoły, Związkowi Podhalan, Strażakom, Kapeli Góralskiej, Pocztom Sztandarowym, Asyście liturgicznej, panu organiście, pani kwiaciarce, naszym kochanym parafianom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowania. Przybyli goście byli zachwyceni pięknem liturgii, organizacją i smacznymi posiłkami.

2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wyjdziemy z Panem Jezusem, obecnym w Najświętszym Sakramencie na drogi naszej miejscowości, aby w ten sposób wyznać naszą wiarę i prosić Pana Boga o błogosławieństwo dla naszej parafii. Trasa tegorocznej procesji Bożego Ciała będzie następująca. Rozpoczynamy uroczystą Mszą św. o godz.10.00 przed budynkiem Szkoły Podstawowej, następnie w procesji udamy się stronę Drogi Kopciowej, do pierwszego ołtarza przy kaplice Krzyża. Drugi ołtarz przy budującym się domu Państwa Pałka, trzeci przy nowym domu Państwa Kordeczka oraz czwarty przy kościele, przy Kaplice św. Józefa (młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania). Zakończenie procesji odbędzie się w kościele na Bachledówce. Serdecznie prosimy wyznaczone rodziny i ich sąsiadów o przygotowanie ołtarzy i ich udekorowanie. Członków Ochotniczej  Straży Pożarnej w Czerwiennem prosimy o pomoc w pokierowaniu ruchem oraz zabezpieczenie przejścia procesji. Prosimy także o przygotowanie i ozdobienie trasy procesji oraz transport feretronów, chorągwi i baldachimu. Zapraszamy dziewczynki I komunijne do sypania kwiatów. W zakrystii można odebrać banery na dekoracje, obrusy, lichtarze i świece. Postarajmy się, jak możemy najpiękniej, aby godnie uczcić Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach w przedsionku kościoła i przed kościołem.

3.  Trwają Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nasz Zbawiciel przekazał św. Małgorzacie Marii Alacoque obietnice dla tych, którzy czczą Jego Najświętsze Serce. Mówił o szczególnych łaskach i  pociechach w utrapieniu, o darze pokoju w rodzinach, gdzie jest czczone Jego Najświętsze Serce. Wszystkich gorąco zachęcamy i zapraszamy do codziennej, ufnej modlitwy. Nabożeństwa czerwcowe są sprawowane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz.18.00, a w niedzielę po Sumie o godz.11.00.

4. W przyszłą sobotę, 10 czerwca, o godz.19.00, zapraszamy na czwartą już edycję „Wieczornicy z Wyszyńskim”. Te coroczne koncerty nawiązują do spotkań Kard. Stefana Wyszyńskiego z góralami w czasie jego wakacyjnego odpoczynku na Bachledówce. Są one również czasem refleksji nad nauczaniem bł. Prymasa Tysiąclecia, a tegoroczny koncert będzie nawiązywał do Jego słów, że: „Czas to miłość”. Koncert oprócz wymiaru artystyczno-muzycznego łączy publiczność w modlitewnym skupieniu i buduje uczucie wyjątkowej wspólnoty. Zabrzmią tradycyjne pieśni podhalańskie w wykonaniu przedstawicieli zespołów regionalnych z gminy Czarny Dunajec. Usłyszymy muzykę klasyczną w wykonaniu Zespołu LEX-Family-Ensemble. Gwiazdą koncertu będzie Zespół Skaldowie. Na zakończenie koncertu wszyscy uczestnicy odśpiewają Apel Jasnogórski. Na koncert zapraszają organizatorzy: Miasto i Gmina Czarny Dunajec, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec oraz nasza parafia.

5. Dziś, podczas Mszy św. o godz.11.00, ks. Mieczysław Łacek, nasz rodak z Czerwiennego obchodzić będzie jubileusz 40 lecia święceń kapłańskich. Uroczystej Mszy św. o godz.11.00 przewodniczyć będzie ks. bp. Jan Wątroba ordynariusz diecezji rzeszowskiej. Zapraszamy do modlitwy w intencji Dostojnego Jubilata.

6. Również dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9.30, o. Sylwester, pauliński neoprezbiter, odprawi Msze św. Prymicyjną w naszym kościele. Zapraszamy na tę wyjątkową uroczystość, tym bardziej, że nasz neoprezbiter przez ostatnich kilka miesięcy przebywał na praktyce duszpasterskiej w naszej parafii.

7. W przyszłą sobotę do posprzątania kościoła i kaplicy prosimy następujące panie: P. Ewa Kaczmarczyk 187 A, P. Bogumiła Kokoszka 190, P. Klaudia Agdan 190, P. Jadwiga Piechota 190A, P. Danuta Lipień 188. „Bóg zapłać” paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz złożoną ofiarę na dekoracje kościoła i kaplicy.