OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

OGŁOSZENIA PARAFIALNE W UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 01.11.2020r.

1. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz.8.00, 10.00 i 16.00. Ze względu na ograniczenia sanitarne i zakaz wstępu na cmentarze Msza św. o godz.10.00 będzie sprawowana w kościele. Po Eucharystii zapraszamy do modlitwy za naszych drogich zmarłych. W poniedziałek, w Dzień Zaduszny, Msze św. w naszym kościele o godz.7.15, 11.00 i 17.00 wieczorem. Już na godzinę 16.00 zapraszamy na różaniec z wypominkami w intencji zmarłych z naszych rodzin. W tym roku wierni mogą uzyskać odpust zupełny w intencjach zmarłych przez cały miesiąc listopad. Zapraszamy w tych dniach do szczególnej modlitwy za naszych drogich zmarłych. Przez cały miesiąc listopad w dni powszednie o godz.17.00 będzie sprawowana Najświętsza Eucharystia za naszych zmarłych, polecanych w wypominkach.

2.  Nasz ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski w liście skierowanym do nas kapłanów, przypomniał, abyśmy w tym czasie niewyobrażalnej agresji, kiedy dewastuje się nasze katolickie świątynie i oskarża się nas, że stoimy w obronie życia najbardziej bezbronnych; abyśmy zwrócili nasze serca w modlitwie do Boga zmagając się o cywilizację prawdziwej miłości, która tak bardzo leżała na sercu św. Janowi Pawłowi II. Prosimy was o włączenie się w modlitwę za Kościół, naszą Ojczyznę i parafię.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Eucharystii zapraszamy na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu. W pierwszy piątek od godz.9.00 o. Piotr odwiedzi z posługą sakramentalną chorych i starszych naszych parafian. Jeżeli są osoby, które boją się przyjąć kapłana ze względów epidemicznych, to prosimy o poinformowanie nas o tym wcześniej. Rozumiemy i uszanujemy taką decyzję. W tych dniach  spowiadamy wcześniej już od 16.30. Natomiast w pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które rozpocznie się o godz.15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a po niej konferencja maryjna, modlitwa różańcowa i Msza św. Na zakończenie nabożeństwa odbędzie się spotkanie Róż różańcowych i wymiana tajemnic.

4. W sobotę, 07.11. prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Halina Ratułowska 290 A,  P. Barbara Hornik 291 A,  P. Agata Mglej 292,  P. Marzena Gał 292A,  P. Katarzyna Zarycka 293 A.  Serdeczne „Bóg zapłać” paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.

5. (na Sumie) ZAPOWIEDZI:

Mateusz Skubisz, kawaler z parafii tutejszej i Kamila Postrożny,  panna z Zakopanego, z parafii Miłosierdzia Bożego, zapowiedz 3. 

Pragną oni zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami jest obowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.