OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 21.02.2021r.

1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post, który jest czasem bezpośredniego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Ten czas jest okazją do szczególnego otwarcia się na działanie Ducha Świętego, który nie tylko wyprowadza Chrystusa Pana na pustynię, ale też każdego z nas prowadzi ku spotkaniu z Bogiem Ojcem. Potrzeba nam wejść z zapałem na wielkopostną drogę nawrócenia i pokuty, czerpiąc wsparcie z praktykowania jałmużny, postu i pokornego trwania przed Panem Bogiem na modlitwie.

2. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy do naszego kościoła na Drogę Krzyżową, którą rozpoczniemy o godz.16.30. Natomiast Droga Krzyżowa dla młodzieży i pracujących będzie o godz.19.00. Gorąco zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie, jak również w nabożeństwie Gorzkich Żali, które będziemy sprawowali w niedzielę, po Sumie o godz.11.00.

3. Od I Niedzieli Wielkiego Postu na Msze św. o godz. 9.30 zapraszamy szczególnie dzieci. Będzie dla nich specjalne kazanie i zostaną one bardziej zaangażowane w liturgię.

4. Już dziś przypominamy, że od marca godzina wieczornej Mszy św. zostanie zmieniona z 17.00 na 18.00.

5. Przychodnia Weterynaryjna w Czarnym Dunajcu zawiadamia, że 27 lutego w sobotę odbędzie się obowiązkowe szczepienie psów przeciwko wściekliźnie.

6. Zapraszamy od poniedziałku do soboty na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach naszych rodzin i ustania pandemii. To wyjątkowe spotkanie z Bogiem Żywym rozpoczyna się o godz.16.00, a następnie modlimy się na różańcu, który w tym tygodniu poprowadzi Róża p.w. Matki Bożej Fatimskiej.

7. Zapraszamy was do podjęcia jałmużny wielkopostnej poprzez odkładanie drobnych kwot na cele charytatywne. Nie dotarły do nas wprawdzie „Skarbonki Miłosierdzia”, ale zachęcamy do tej corocznej inicjatywy. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone dla potrzebujących w naszej parafii. W tamtym roku zebraliśmy kilka tysięcy złotych, które to pieniążki w całości zostały przekazane potrzebującym.

8. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

9. W przyszłą sobotę 27 lutego prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Bernadeta Zarycka 206, P.Bronisława Zarycka 207, P. Katarzyna Pałka 210 C, P. Marta Kwak 207, P. Anna Kordeczka 209. Serdecznie dziękujemy paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na dekoracje kościoła.