OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 14.02.2021r.

1. W tym tygodniu, w Środę Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Kościół w liturgii zachęca, abyśmy jako ludzie wierzący weszli z zapałem na wielkopostną drogę pokuty i nawrócenia, głównie poprzez praktykowanie jałmużny, postu i pokornego trwania przed Bogiem na modlitwie. Wielki Post jest szczególnym czasem łaski, w którym my jako wspólnota parafialna, ale też każdy z nas indywidualnie, możemy doświadczyć wyjątkowego daru przemiany serca i nawrócenia się do Pana Boga. Rekolekcje wielkopostne planujemy na 4 niedzielę. Poprowadzi je o. Marcin Ciechanowski, egzorcysta z Jasnej Góry.

2. W Środę Popielcową na Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem, na znak naszej pokuty i nawrócenia, zapraszamy o godz.: 8.00, 11.00, 17.00. Przypominamy również, że w tym dniu wszystkich wierzących obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W najbliższy piątek zapraszamy do naszego kościoła na pierwszą w tym Wielkim Poście Drogę Krzyżową, którą rozpoczniemy o godz.16.30. Natomiast Droga Krzyżowa dla młodzieży i pracujących będzie o godz.19.00. Gorąco zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie, jak również w nabożeństwie Gorzkich Żali, które będzie sprawowane w niedzielę, po Sumie o godz.11.00.

4. Od I Niedzieli Wielkiego Postu na Msze św. o godz. 9.30 zapraszamy szczególnie dzieci. Będzie dla nich specjalne kazanie i zostaną one bardziej zaangażowane w liturgię.

5. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i o wyzwolenie od wszelkich innych nałogów. Zdajemy sobie sprawę, że wszyscy uzależnieni potrzebują ludzkiej fachowej pomocy, ale nade wszystko modlitwy i pokuty najbliższych im osób.

6. W imieniu wychowawców i kleryków naszego paulińskiego Seminarium w Krakowie pragniemy najserdeczniej podziękować za ogromną życzliwość i hojność serca, jaką okazaliście poprzez dostarczenie serów, mleka, wędlin i innych produktów spożywczych.

7. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz.11.00

8. Zapraszamy od poniedziałku do soboty na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach naszych rodzin i ustania pandemii. To wyjątkowe spotkanie z Bogiem Żywym rozpoczyna się o godz.16.00, a następnie modlimy się na różańcu, który w tym tygodniu poprowadzi Róża p.w. Matki Bożej Jasnogórskiej.

9. W przyszłą sobotę 20 lutego prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Michalina Franos 186 A, P. Anna Bednarz 187 B, P. Elżbieta Wyrostek 187 C, P. Dorota Kordeczka 188 A, P. Krystyna Mazurska 205 A. Serdecznie dziękujemy paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.