OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU 12.12.2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU 12.12.2021r.

1. Dziś trzecia Niedziela Adwentu, nazywana „Gaudete”, czyli niedzielą radości. Nazwa pochodzi od słów mszalnej antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu”. Dziś też rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi znany i ceniony duszpasterz, ksiądz prałat Władysław Zązel.  Przynależy do Zespołu Apostolstwa Trzeźwości przy Konferencji Episkopatu Polski, Jest inicjatorem i duszpasterzem spotkań Wesela Wesel – Ogólnopolskich Spotkań Małżeństw, które miały i propagują bezalkoholowe przyjęcia weselne 1981 mianowany został wspólnie z ks. Tischnerem kapelanem Związku Podhalan. Jest człowiekiem medialnym. Często występuje w programach radiowych i telewizyjnych.

2. Przez Adwent, po Mszy św. o godz.8.00 będziemy śpiewali Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

3. W zakrystii są poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz wigilijne świece Caritas.

4. W zakrystii przyjmujemy zapisy na tegoroczną kolędę.

5. Tradycyjnie już podczas Adwentu organizujemy zbiórkę produktów spożywczych dla potrzebujących, wśród których są też Siostry Karmelitanki z Krakowa. Od poniedziałku w przedsionku kościoła będą wystawione kosze, do których można składać produkty spożywcze,  chemię gospodarczą, słodycze. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną i mogą podzielić się z potrzebującymi. Zbiórka trwa do 20 grudnia.

6. Dziś Wolontariusze ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Czerwiennem, zapraszają na kiermasz świąteczny zorganizowany przy naszym kościele na Bachledówce. Sprzedawane też będą miody i produkty pszczelarstwa z Podhalańskiego Zrzeszenia Pszczelarzy.

7. Od przyszłej niedzieli powraca Msza św. o godz.13.00 aż do niedzieli Chrztu Pańskiego.

8. Serdecznie dziękujemy paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na kwiaty. Natomiast w przyszłą sobotę 18 grudnia prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P.  Helena Para 280, P. Paulina Bednarz 281 A, P. Karolina Gąsienica 281 A, P. Janina Jarosz 282 A, P. Małgorzata Łowisz 281.