OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – 15.05.2022r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ

WIELKANOCNĄ – 15.05.2022r.

1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, w poniedziałek przypada, święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego Patrona Polski

2. W miesiącu maju, który jest szczególnie poświęcony nabożeństwu ku czci Najświętszej Maryi Panny, wszystkich gorąco zapraszamy do codziennego udziału w Majówkach, które śpiewamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Sumie o godz.11.00.

3. W przyszłą niedzielę 22.05 podczas Mszy św. o godz.11.00, będziemy przeżywali doroczną Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Polecamy waszej szczególnej modlitwie dzieci i młodzież naszej parafii.

3. W związku z przygotowaniami do tej Uroczystości, w piątek 19.05 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Liturgię pokutną na godz.16.15, podczas której po raz pierwszy przystąpią do Sakramentu Pojednania i Pokuty.

4.  Za dwa tygodnie, w sobotę 28.05, odbędą się na Jasnej Górze święcenia kapłańskie naszego brata diakona Przemka. W związku z tym wyjątkowym wydarzeniem organizowany jest z naszej parafii jednodniowy wyjazd na Jasną Górę i w drodze powrotnej do Leśniowa. Zapisy w zakrystii.

5. W sobotę kościół i kaplicę posprzątają rodzice dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii świętej. „Bóg zapłać” paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.

6. Wczoraj zmarł nasz parafianin ś.p. Stanisław Brzuchacz. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz.12.00. Od dziś do wtorku, rodzina zmarłego zaprasza do Kaplicy Prymasowskiej na godz.19.00, na modlitwę różańcową za ś.p. Stanisława.

7. Zapowiedzi:

Jakub Papież – kawaler z naszej parafii i Ewelina Rybak, panna z parafii NMP Królowej Polski w Wrzawach – zapowiedź 2

Pragną oni zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami jest obowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.